Cavalli’den Tesettür Giyime Uygun Kıyafetler

Cavalli’den Tesettür Giyime Uygun Kıyafetler

Tesettür-Giyim-Kıyafetleri-2013

Tesettür Giyim için Farklı Öneriler

Roberto Cavalli 2013 Resort Koleksiyonu, ünlü yazarların eserlerinde yer bulmayı başaracak kadar etkileyici…

Güney esintileri Roberto Cavalli Resort Koleksiyonu’yla şehre iniyor… Koleksiyonun geleneksel çizgisi detaylarla modernleşiyor. Güney İtalya sahillerinden yola çıkan motif, dantel ve işlemelerin yanı sıra desenli takımlar göze çarpıyor.

Çiçek desenli gömlekler çizgili pantolonlarla kombinlenerek koleksiyona hareket katıyor. Etnik detayların ağırlıklı olduğu Roberto Cavalli 2013 Resort Koleksiyonu, kadınının zahmetsiz görüntüsünü tamamlıyor.

Hayvan Desenlerinden Arınmış bir Cavalli Koleksiyonu

Roberto Cavalli‘nin koleksiyonları genelde biz tesettürlü kadınları heyecanlandırmaz, çünkü tasarımları pek tesettür giyime uygun değildir. Hayvan desenlerine ağırlık veren ve aşırılıkların bol olduğu koleksiyonları vardır. Bizim ise kıyafetlerimizde hayvan desenlerinin olması söz konusu bile değildir. Her müslüman kadının da bildiği gibi hayvan ve ya insan figürlü kıyafetlerle namaz kılınmıyor.

Koleksiyonun çoğunluğunda hayvan desenlerinden ve abartıdan söz edemeyiz. Yoğun bir şekilde desen kullanılmış, zebra desenlerini andıran, çizgilerin olduğu parçalar da yok değil tabi. Ama bu bizi rahatsız etmedi.

Koleksiyonu, genel olarak beğendiğimizi söyleyebiliriz. Renklerin, renkli desenlerin beyazla kullanılması içimizi açtı. Etek uçlarında pile detayı da sıkça kullanılmış. Gömleklerin boyuna kadar kapalı olması, elbiselerin bisiklet yakalı olması, tesettür giyim açısından bize kolaylık sağlıyor. Siz de Roberto Cavalli koleksiyonundan ilham alarak kendinize uyarlayacağınız şık kıyafetler ve kombinler düşünebilirsiniz.

Tesettür Giyim Modelleri” ile ilgili diğer yazılarımız için tıklayın.

Cavalli Koleksiyonundan Tesettür Giyim Önerileri

Tesettür Giyim Modelleri 2013
Tesettür Giyim Modelleri 2013

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir