Cappello Caffe: Mükemmel İtalyan Lezzetleri

Cappello Caffe: Mükemmel İtalyan Lezzetleri

Cappello Caffe Ristorante Galeri

İtalyan lezzetlerinin ön planda olduğu ve herkesin kendini evinde hissetmesi gayesiyle yola çıkan Cappello Caffe, İtalyan lezzetlerini eşsiz bir atmosferde sunuyor.

Tuzla Viaport Marina’da açılan ve açılır açılmaz çokça ilgi gören mekanın doğuş hikayesi ise oldukça ilginç. Frankfurt’ta ilk Türk restoranının sahibi olan babasının yanında çocuk yaşlarda mutfağa giren Ahmet Demirhan artık bir lezzet tutkunu olmuştu ve bu hikaye Ahmet Demirhan’ın gastronomi deneyimiyle kıvılcımlandı.

Cappello Caffe Ristorante Galeri

İstanbul’da Akdeniz mutfağından oluşan saygın restoranlarda çalışan Demirhan gastronomi tecrübesini geliştirdi. Hayalindeki konsepti oluşturmak için yurt dışında özelikle dondurma ve pizzasıyla ünlü bir İtalyan restoranında İtalyan bir şef ile birlikte çalıştı. Demirhan ayrıca İtalyan dondurması üzerine de eğitim aldı. Bu hayale Lüksemburg’da bankacılık sektöründe üst düzey yönetim pozisyonunda bulunan Hakan Takmaz ve Türkiye’de gıda sektöründe uzun yıllar kendi işini yapan Ferhan Delibalta’da ortak olunca artık gökten üç elmanın düşme vakti gelmişti…

Cappello Caffe Ristorante Galeri

Huzurla Zaman Geçirebileceğiniz Bir Mekan

Tuzla’da son yıllarda ‘bir şeyler’ olduğunun farkındasınızdır. Burayı tam anlamıyla bir değiştiren, şehrin başka bir köşesine gitmenize gerek bırakmayan Tuzla Viaport Marina ‘da alanında uzman mekanlar bulunuyor. Bunlardan biri de lezzetli, incecik hamurlu pizzaları, alkolsüz menüsü, hızlı servisi ve bağımlılık yapan gerçek İtalyan lezzetleri ile Cappello.

Cappello Caffe Ristorante Galeri

Cappello İtalyanca bir kelime olup anlamı “şapka” dır. Farklı kültürlerin, doğal şartların harmanlanmasıyla her coğrafya kendi şapka tarzını yakalamayı başarmıştır. Kimi olabildiğince sade, kimiyse alabildiğine renkli her şapka bir hikaye anlatır bize. Cappello da buradan ilhamla iç dekorasyonundan  garsonların kıyafetlerine  kadar hemen her şeyi  şapka ile bağdaştırıyor.

İtalyan restoranını cafe & patisserie ‘ye uyarlayarak İstanbul’da olmayan bir konsepti hayata geçiren Cappello‘nun beğendiğimiz lezzetleri saymakla bitmez! İtalyan lezzetleri deyince aklımıza kahve, dondurma, pizza, makarna, salata ve tatlı gelir ancak Cappello hem İtalyan klasiklerini, hem de Türk damak tadına uygun olarak özel geliştirilen yeni lezzetleri bir arada sunuyor.

Cappello Caffe Ristorante Galeri

Neden Gitmeli? Ne Yemeli?

Cappello Caffe Ristorante ‘da her şey o kadar zevkli ki… En ince ayrıntısına düşünülmüş dekor, dev taş fırında pişen gerçek pizza, fırın hamurundan enfes makarnalar, lazanya, nefis İtalyan Burgeri, 20 çeşit tuzlu ve tatlı krep, sağlıklı salatalar, günlük hazırlanan 25 çeşitten fazla dondurma ve tatlılar… Üstelik bu mekan İtalyan restoranlarında görmeye alışık olmadığımız alkolsüz menüsü ile de bir adım öne çıkıyor!

Tuzla Marina manzarası eşliğinde, şehrin keşmekeşinden uzak, nezih bir mekan burası. Mutfak, alanında uzman şeflerin elinde. Kaliteli malzemenin ön planda tutulduğu, İtalya’dan özel olarak getirilen odun fırınında pişen pizzalarda gerçek alev kokusunu hissedeceksiniz. İtalyan baharatlı tereyağı sos ve parmesanlı truf patates eşliğinde sunulan Entrecote di Grigliata, Jülyen bonfile, mantar, karamelize soğan, sarımsak, roka, krema ve parmesan ile Penne Alla Carne, Domates sos, ıspanak, karamelize soğan, riccotta peyniri ve mozzarella ile Pizza Fiorentina ise her seferinde sizi çok mutlu edeceğinden emin olabileceğiniz lezzette.

Cappello Caffe Ristorante Galeri

“Eminiz bir çok yerde İtalyan yemeği yediniz… Mesela pizza, makarna, krep hatta İtalyanların çok başarılı olduğu dondurma. Ama size bildiklerinizi unutmanızı ve Cappello’da yemek yemeden ‘İtalyan yemeği yedim’ dememenizi tavsiye ediyoruz. Cappello’da tüm malzemeler en doğalından seçiliyor ve her şey günlük hazırlanıyor” diyor Ahmet Demirhan.

Cappello Caffe Ristorante Galeri

Ayrıca Pastahane şefi kendi alanında ödülere doymayan Ferdi Balcıoğlu… 1979’da Bolu Mengen’de dünyaya gelen usta şefin ilk iş tecrübesi Divan İstanbul olmuş. Dile kolay tam 13 sene The Ritz Carlton’da pasta şefliği yapan Balcıoğlu bu süreçte Güney Amerika ve Fransa başta olmak üzere bir çok ülkede eğitimlere katılmış ve yeni lezzetleri keşfetmeye devam etmiş. 2014’de katıldığı pastalıcık yarışmasında Türkiye birinciliği kazanan usta şef Balcıoğlu tüm bu deneyim ve birikimlerini şimdi Capello’nun eşsiz mutfağına taşıyor…

Cappello Caffe Pasticceria
Viaport Marina, Cami Mah. Şehitler Cad. No:17 Tuzla / İstanbul

+90 216 504 29 11
+90 216 504 29 38
+90 216 504 29 41
www.cappello.com.tr
info@cappello.com.tr

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir