Çalışan Kadınların Olmazsa Olmaz 7 Kült Parçası

Çalışan Kadınların Olmazsa Olmaz 7 Kült Parçası

Ekose Ceket - Piliseli Etek

Kurumsal hayatı es geçmeyen resmi parçalar, modanın dokunuşlarıyla güçlü stiller oluşturuyor. Formal algılarını kaybetmeden ikonik havayı yakalamada yardımcı olan baş rol oyuncularımız, şekilden şekle girerek mesai saatlerine şıklık katıyor. Şimdilerde resmi şıklığı kadar konforu da peşine katmakta ısrarcı tasarımlar, minimum eforla maksimum stillerin peşinde. Tam olarak sözü edilen bu tasarımlar hangileri diye soruyorsanız, cevabı yazımızda.

Refka Desenli Gömlek Elbise

Desenli Gömlek Elbise

Metropol kadının mesai saatlerine konforlu ve modern bir alternatif getiren desenli gömlek elbiseler, tam olarak ofisin demirbaşı. Neredeyse her vücut tipine uyum sağlayan akışkan dokulu tasarımlar, bol kesimlerle tasarlanıyor ve bele dolanan kuşaklarıyla form kazanıyor. Kış sezonunda vahşi desenleriyle, yaz sezonunda ise çiçek baskılarıyla tercih edilen gömlek elbiseler tek adımda şıklığın garantisi.

Selma Sarı Design Elbise

  • Mavi Elbise – Selma Sarı Design: Satın Al
  • Siyah Elbise – Selma Sarı Design: Satın Al

A Kesim Elbise

Ofis stilinin kilit parçası A kesim elbiseler, minimalist olmalarına rağmen maksimal bir şıklık sunuyor. Belden oturan ve sonrasında hafifçe genişleyerek ayak bileklerine uzanan tasarımlar, bele dolanan kalın kemerler, balon kollar, vatkalı omuzlarla zaman zaman hareketleniyor. Olmazsa olmaz diyorsak hiç şüphesiz “siyah A kesim elbise”yi saymadan geçemeyiz. Ancak moruyla, mavisiyle yani pek çok rengiyle mesai saatlerinde “en sade” bir elbise yerini alıyor.

Merve Dağlı Ceket

Blazer Ceket

Mesai saatlerinin vazgeçilmez bir diğer trend parçası blazer ceket. Çalışan kadının dolap yatırımlarında ilk sıralarda yerini alan tasarımlar, son zamanlarda da oldukça moda. Maskülen tavırlarıyla güçlü bir imaj çizen blazer ceketlerin siyah ve beyaz gibi her kombini tek adımda ofise uyarlayan parçaları “kült” olmayı hak ediyor. Öte yandan 2019 yılında ekose desenli blazer ceketler de “en”ler listesine girdi girecek.

Refka Kloş ve Pliseli Etek

Kloş ve Pileli Etek

Tesettürlü kadının ofis stilinde kilit parça rolünü oynayan maksi etekler, oldum olalı karakter sahibi. Kloş ya da pileli, resmi ama modern tavırlarıyla mesai saatlerinin kurtarıcısı etekler, aynı zamanda oldukça trend. Yaz – kış fark etmeden farklı kombin seçenekleriyle “kült” haline gelen tasarımların modası asla geçmeyecek.

Bol Pantolon

  • Hardal Pantolon – Kuaybe Gider: Satın Al
  • Siyah Pantolon – Tesettür Pazarı: Satın Al

Pantolon Etek

Palazzo, culotte, flare, kargo derken etek bolluğuna ulaşan pantolonlar tesettürlü kadınları selamlıyor. İlk bakışta etek mi değil mi, ayır bile edilemeyecek tasarımlar ofise de konforlu bir şıklık getiriyor. Günün koştarmacasında birçok kadının ilk tercihi arasına yerleşen parçalarla, mesai saatleri çok daha rahat geçiyor.

TRENDYOLMİLLA Beyaz Gömlek

  • Büyük Yaka Gömlek – Trendyolmilla: Satın Al
  • Düğme Detaylı Gömlek – Trendyolmilla: Satın Al

Beyaz Gömlek

“Kült”ler listesinde bir numara joker parça beyaz gömlekler, adı konmamış bir kahraman. Eteklerin üzerine, blazer ceketlerin içine kombinlenen bu sihirli parçalar hiç fark ettirmeden durumu anında kurtarıyor.

Esra Keskin Demir Trençkot

  • Taş Trençkot – Esra Keskin Demir: Satın Al
  • Camel Trençkot – Esra Keskin Demir: Satın Al

Nude Trençkot

Çalışan kadınların tüm günü ofis içinde geçmiyor şüphesiz. İşe gidip gelirken, dışarıda çıkılan toplantılarda ya da masa başı olmayan diğer çalışma saatlerinde dış giyim parçaları “kurtarıcı” oluyor. Stili tamamlayan en havalı “kült” parça ise nude trençkot oluyor. Her kombine uyum sağlayan, uyum sağladığı gibi havalı tavırlarıyla da gücünü yansıtan trençkotlar, listenin demirbaşlarından.

Moda Editörü: Büşra Karagöz

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir