Bursa’nın Tadına Doyum Olmaz Kahvaltı Mekanı “Tostça”

Bursa’nın Tadına Doyum Olmaz Kahvaltı Mekanı “Tostça”

Bursa'nın Tadına Doyum Olmaz Kahvaltı Mekanı “Tostça

Stresli iş yaşamlarından, sınavlardan, derslerden, hayatın koşuşturmacasından yorulduğumuz hafta içi günlerinin ardından, bize ilaç gibi gelecek, yeni haftaya tam enerji başlayabilmemizi sağlayacak ve keyifli bir hafta sonu geçirmemize imkan verecek en önemli etken hiç kuşkusuz leziz kahvaltılar… Doğal ürünler, bol çeşitler, zengin sofralar, sınırsız çaylar ve daha fazlası… Bir anda yüzümüzü güldürüp, keyfimizi yerine getirecek küçük fakat etkili detaylar…

Bursa'nın Tadına Doyum Olmaz Kahvaltı Mekanı “Tostça

İşte bu detayların en güzellerine rastladığımız yerlerden bir tanesi de Bursa Nilüfer’de karşımıza çıkıyor. Doğal ürünleri, farklı alternatifleri, özgün seçenekleri ve tadına doyum olmaz kahvaltılıkları ile enfes bir kahvaltıyı bir çırpıda önümüze seren Tostça, Bursa’da misafirlerini ağırlamaya devam ediyor. Pazar günleri kapalı olan mekan, kahvaltının saati olmaz diyenler için de mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerlerden. Mekanla ilgili bilinmesi gerekenler ise bu yazımızda…

Bursa'nın Tadına Doyum Olmaz Kahvaltı Mekanı Tostça

Yeni Dünyada Eski Tatlar ile Unutulmaz Anlar

Havaların soğuk, insanların sıcak olduğu günlerde, evleri ısıtmak için kullanılan ve hala bazı köy evlerinde odaları ve kalpleri ısıtmaya devam eden kuzineler, bu mekanın da baş köşesinde yerlerini almış. Üzerinde ekmek kızartmanın, çay demlemenin, ağır ağır pişen tatlıların tadına bir kere bakanların eşine başka bir yerde rastlayamadığı bu lezzetlere burada yeniden kavuşmanız mümkün kılınıyor.

Bursa'nın Tadına Doyum Olmaz Kahvaltı Mekanı “Tostça

Balkabağında süt helvasının aheste aheste pişerken yaydığı enfes kokuya, kızarmış ekmeklerin çıtırtıları eşlik ediyor. Bir yandan sıcacık ateş ile, tam kıvamında demlenmiş tavşan kanı çay, sofranızın da baş tacı oluveriyor. Fırında kumpirler, yumurtalı ekmekler, ballı sütler de birçok yerde rastlayamayacağınız fakat bu samimi mekanın gözde kahvaltılıklarından.

Bursa'nın Tadına Doyum Olmaz Kahvaltı Mekanı “Tostça

İşletmenin en çok sevilen hizmetlerinden bir tanesi de kahvaltıda hangi çeşitten ne kadar yemek istediğinize kendinizin karar veriyor olması. Sizi sınırlayan ve sabit serpme kahvaltı çeşitlerinin aksine burada istediğiniz kahvaltılıkları seçiyor, her bir çeşit için 2,5 TL ödüyorsunuz. Böylece bir kenara itilen sevmediğiniz kahvaltılıklar yerine, sadece sizin istedikleriniz önünüze geliyor. Size kalan ise bu keyifli mekanda leziz bir kahvaltı yapmak oluyor.

Bursa'nın Tadına Doyum Olmaz Kahvaltı Mekanı Tostça

Çeşit çeşit tostlar ile hafta arasının da vazgeçilmezi

Çok yoğun olduğunuz bir haftada, uzun bir kahvaltıya ayıracak vaktiniz olmadığında da imdadınıza yetişen Tostça, çok konuşulan Magnum tostları ve diğer tost çeşitleri ile hızlı bir atıştırmalık sunuyor. Farklı ekmek çeşitleri ve bazlamalar ile hazırlanan tostlara arzunuza göre peynir çeşitleri, sucuk, pastırma ve kavurma eşlik ediyor.

Bursa'nın Tadına Doyum Olmaz Kahvaltı Mekanı “Tostça

İster geniş bir vaktiniz, isterse de koşuşturma arası karnınız kazınmış olsun, Bursa’nın kahvaltıya doyuran adresi Tostça tam size göre bir yer! İstediğinizden istediğiniz kadar yiyebileceğiniz, bunun için yüksek ücretler ödemeyeceğiniz, bir yandan sobanın sıcaklığında keyif çatarken, bir yandan da sobada pişen eşsiz lezzetlerin tadına varabileceğiniz bu özel mekanı en kısa zamanda ziyaret etmeniz de bizim size tavsiyemiz.

  • Tostça İletişim:
  • Adres: Küçük Sanayi Sitesi Üçevler Mahallesi, Nilüfer Cad.No:52 Nilüfer (90,66 km), 16140 Bursa
  • Tel: (0544) 228 84 41

Seyahat ve Mekan Editörü Esra Ünal

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir