Burkini: Tesettürlü Bayanların Denizde Özgürlüğü

Burkini: Tesettürlü Bayanların Denizde Özgürlüğü

Tesettürlü bayanların denizde yada havuzda giyim problemleri yaşıyor. Haşemaları alternatif azlığından dolayı tercih etmek zorunda kalan bayanlar için artık ‘burkini’ler var… Burkini tesettür mayoları rahat ve daha kullanışlı.

Peki dünyada hanımlar ne yapıyor?

Onlar bizden daha şanslı. Aheda Zanetti, Avustralyalı tesettürlü bir hanım. Sporu ve yüzmeyi çok seven Zanetti, inançlarına uygun bir kıyafetle yüzebilmek, spor yapabilmek için kıyafet bulamamaktan yakınır. Kolları sıvar ve 2000 yılında araştırma yapmaya başlar. Uzun çalışmalardan sonra bir tesettür mayosu geliştirir. ‘Burka’ ve ‘Bikini’ kelimelerini birleştirerek ‘Burkini‘ (Burqini) isimini verir. Burkini’ye tesettürlü hanımlar ve medya ilgi gösterir. Kısa zamanda Zanetti ve markası Amerika dahil birçok ülkede meşhur olur.

Burkiniler profesyonel dalgıç kıyafetini andırıyor!

Profesyonel dalgıç kıyafetini andıran bu mayo iki parça. Üst kısmı dize kadar inen, uzun, bol kesimli ve başlıklı bir parça. Başlığı çok şık ve kullanışlı. Suda hafif genişleyen başlık dalmanıza ya da hızla yüzmenize rağmen şeklini koruyor. Alt kısmı ise bol kesimli bir pantolon. Pantolonun bacak kısmında iki bağcık yeri var ve üsteki tunik içeriden pantolona bağlanıyor ve böylece denizde sabit kalıyor ve açılmıyor. Burkiniyle rüzgar sörfü bile yapabilirsiniz. Dizaynı şık ve rahat. Bol kesimi sayesinde özgürce yürüyebilirsiniz. Hatta deniz dönüşü dondurmacıda inip şehirde bile bu uygun kıyafetle gezebilirsiniz.

Yorumlar

“Burkini: Tesettürlü Bayanların Denizde Özgürlüğü” için bir cevap

  1. Şeyma dedi ki:

    Ankarada oturuyorum nerde bulabilirim lütfrn yardımcı olun:(

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir