Bu Sezon Herkes Saddle Bag Takacak

Bu Sezon Herkes Saddle Bag Takacak

2015-16 Sonbahar Kış Saddle Bag Çanta Modelleri (Aker)

2015/16 sonbahar-kış çanta koleksiyonlarının öne çıkan trendlerinden biri saddle bag!

Dünya modacılarının öne çıkardığı bu akımla, tasarımcılar ‘saddle bag’ diye adlandırılan çantaları defilelerinde kullandı. Birçok markada yer alan bu çantalar, sokak stilinin de vazgeçilmez parçaları arasına giriyor.

Peki saddle bag nedir? Belki siz de fark etmeden bu trende uyanlardansınız. Tek gözlü, omuz askılı, deri çantalara saddle bag deniliyor. 70’lerin havasını veren bu çantalar rahat ve kullanışlı olmasıyla da tercih ediliyor.

2015-16 Sonbahar Kış Saddle Bag Çanta Modelleri

HittBag 2015-/16 Çanta Modelleri

Sonbaharın Modeli Saddle Bag

Küçük, klasik ve şık olan bu çantaları kullanarak büyük çantaların ağırlığından da kurtulabilirsiniz.

Eski zamanlardan da hatırlayacağınız bu çantaları, büyük annelerinizin dolabında bulabilir ya da eski bir Türk filminde görebilirsiniz.

Günümüze uyarlanmış tasarımları ise modernize edilmiş haliyle çanta koleksiyonlarının birçoğunda yer alıyor.

2015-16 Sonbahar Kış Saddle Bag Çanta Modelleri
Mango 2015/16 Sonbahar Kış Çanta Modelleri

70’lerin Minimal Çantaları

70’lerin havası saddle bag modellerle geri döndü. 2015’in yazında da oldukça trend olan bu çantalar, sonbahar sezonunun da gözdeleri arasında yer alıyor.

Modern ve minimal tasarımlı çantalar taşıma kolaylığıyla da tercih ediliyor. Bohem havayı yansıtan tasarımlarıyla beraber, klasik şıklığı ortaya çıkaran modelleri de bulunuyor.

70’lerden günümüze uyarlanan saddle bag modeller, modern halleriyle karşımıza çıktığı gibi, retro havasını koruyan tasarımlarıyla da ilgi topluyor.

Zımba ve püskül trendinin kullanıldığı çantalar, sokak stilinin anahtarı parçaları arasına giriyor. Retro ve bohem stili yansıtacak saddle bag modeller, farklı havasını ortaya koyuyor.

2015-16 Sonbahar Kış Saddle Bag Çanta Modelleri

Her Ana Eşlik Eden Çantalar

Saddle Bag modeller, günlük hayattan ofis şıklığına kadar birçok alana uyarlayabilirsiniz. Hatta bu gibi çantaların birçoğu kombinlerinizle oluşturduğunuz tarza uygun hale gelecektir.

Klasik kıyafetlerle bir arada kullansanız da günlük şıklığınıza eşlik etmesini isteseniz de uyum sağlayacaktır.

Siyahın rengiyle beraber sezon modası devetüyü renginin kullanıldığı çantalar, kahve, kırmızı ve mavi tonlarıyla karşımıza çıkıyor.

2015-16 Sonbahar Kış Saddle Bag Çanta Modelleri

Accessorize 2015-/16 Çanta Modelleri

Hem Günlük Hem Davetlik Çantalar

Püskül ve zımba detaylı çantaları sokak stilinize uygulayabilirsiniz. Dore ve lame detaylarla kullanılmış klasik çantaları ise iş yaşamınızda ve davetlerde kullanabilirsiniz.

Saddle bag modellerin, omuz askılarında kullanılan zincir, kıyafetlerinize aksesuar havası katacak ve şık görünüme bürünecektir. Deri askılı olanlar ise sokak stilinize uyum sağlayacaktır.

Saddle bag modellerde görebileceğiniz tasarımlardan biri de çantanın bütünüyle kapakları arasında sağlanan kabartma desen ve kontrast renk uyumu olacaktır.

2015-16 Sonbahar Kış Saddle Bag Çanta Modelleri (Aker)

Aker’den Saddle Bag Trendi

Aker, 2015/16 Sonbahar–Kış Çanta Koleksiyonunda, saddle bag modellerin en şık halini görebilirsiniz.

Siyah, lacivert, kırmızı ve toprak tonlarına yer veren marka, farklı renk alternatifleri sunduğu gibi günlük şıklıktan davet şıklığına kadar her ana eşlik edecek tasarımları barındırıyor.

Zincir omuz askılarının kullanımı iş yaşamınızda klasik kıyafetlere uyum sağlayacaktır. Derinin en güzel hallerini yansıtan saddle bag modeller, sonbahar kış sezonunun gözde parçaları arasına giriyor.

Yazı: Büşra Karagöz

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir