Bröd: Doğal ve Gerçek Lezzetlerin Adresi

Bröd: Doğal ve Gerçek Lezzetlerin Adresi

Alkolsüz Mekanlar Nişantaşı Bröd

Doğal, gerçek ve katkısız ürünleri hiçbir kimyasal kullanılmadan hazırlanan ve bu sayede uzun süre dayanarak israfın önüne geçen ekmekleri ile Bröd Nişantaşı 15 kişi kapasiteli oturma alanı ile küçük ama doğal lezzetleri ile büyük deneyimler yaşayacağınız bir mekan.

Alkolsüz Mekanlar Nişantaşı Bröd

İsmini İsveçce “ekmek” kelimesinden alan Bröd’de ekşi maya kullanarak çeşitli ekmekler, bu ekmekleri kullanarak tost ve sandviçler hazırlıyor. Tatlı ve tuzluların bulunduğu değişken büfesinin yanı sıra, her hafta değişen çorbası da var. Kahve ve çay çeşitleri ile soğuk içecekler de Bröd’de bulunabilecekler arasında.

Alkolsüz Mekanlar Nişantaşı Bröd

Daha Uzun Süre Dayanan Ekmekler İsrafın Önüne Geçiyor

“Doğal, gerçek, dürüst bir ürün”mottosu ile hazırlanan ekmekler dünyanın sorunu haline gelen israfın da önüne geçiyor.

Katkısız tam buğday, buğday ve çavdar unları kullanılarak hazırlanan ekmek çeşitlerinin yapımında ise içme suyu ve deniz tuzu kullanılıyor. Doğal yollarla yapılmış ekşi maya ile oluşturulan hamurlar soğuk ve uzun süreli mayalandırılıyor. Ekmeğin yapımına başlanması ile fırından çıkması arasında geçen süre yaklaşık 40 saat. Bu sayede yapısı daha kompleks, daha uzun süre dayanıyor ve daha lezzetli.

Alkolsüz Mekanlar Nişantaşı Bröd

Doğal ve Leziz Çeşit Çeşit Unlu Mamül 

Bröd’de doğal ekmeklerin dışında birçok çeşit unlu mamül de mevcut. Aralarında glutensiz olan da, şekersiz olan da var, vegan olan da. Paket olarak alınabilecek birçok kek ve kurabiye, sipariş üzerine toplu olarak da hazırlanabiliyor. Dışarıdan hazır olarak hiçbir ürün gelmiyor, hepsi dükkanda yapılıyor. Ve en önemlisi ürünlerin hiçbirinde vasat malzeme kullanılmıyor. Bu, Bröd’ün hiç değişmeyecek bir ana kuralı..

Alkolsüz Mekanlar Nişantaşı Bröd

Bröd pazar hariç her gün, 9-19 arası açık.

  • Bröd Nişantaşı İletişim:
  • Adres: Teşvikiye Mh. Hacı Emin Efendi Sk. No:75 Nişantaşı (Nişantaşı Anadolu Lisesi Yanı)

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir