Bol ve Sade Kıyafetlerle Yalın ve Eforsuz Giyim Portresi

Bol ve Sade Kıyafetlerle Yalın ve Eforsuz Giyim Portresi

Cloche Yeşil Tunik Etek İkili Takım

Sade, eforsuz ve etkileyici… Minimal stillerin yalın tesettür giyim portrelerini oluşturan üç anahtar kelime. Abartıdan oldukça uzak olmasına rağmen kusursuz bir silueti yakalayan bu görünümlerde, doğru etkiyi yakalamak için birkaç ipucumuz var.

Az, Öz ve Bol Parça Pratikliği

Yalın bir giyim portresini sağlamak için ne kadar az parça kullanırsanız o kadar iyi demektir. Stiliniz tek parça elbiseler, ikili takımlar, bir etek bir gömlek ve bir ceket gibi en fazla üç ayrı katmandan oluşmalı. Seçeceğiniz parçalar da neredeyse vücudu teması kesin bolluğu vermeli.

Aybikestil Bej Trençkot

Ton Sür Ton ya da Monokrom

Az, öz ve bol parça birlikteliğini yaparken dikkat etmeniz bir diğer önemli noktaysa renk eşleşmeleri. Yalın stillerin iki ayrı vazgeçilmezi ton sür ton (aynı rengin farklı tonları) ya da monokromu (baştan aşağıya tek bir renk) iyice öğrenmelisiniz. Daha önce detaylıca anlattığımız yazılarımıza sitemizden ulaşabilirsiniz.

Touche Beyaz Kapüşonlu Mont

Beyaza Bürünmek

Minimalist bir giyim portresinde akla gelecek ilk renk beyazdır. Baştan aşağı beyaza bürünmekse sizi sade ve eforsuz stile ulaşmanızı sağlarken elegan bir şıklığı da sağlayacak demektir. Son zamanlarda en iyi kombinlerde karşımıza çıkan “beyaz” stiller, bir kere deneyen herkesi bağımlısı yapıyor, bizden söylemesi.

Qras Studio Mavi Elbise

Yumuşak Renkleri Kullanmak

Bol ve sade bir kombinin portresini çizerken renkleri kullanabilmek çok önemli. Beyazın baş rol oynadığı bu stillerde, pudra, mavi gibi ferah renklere yine yumuşak dokudaki lila, şeftali ve sarı gibi bahar tonları da eşlik ediyor. Bunun yanı sıra nude renkler de (krem, kahve, gri gibi) dolapların hakimi olmalı.

Kadriye Baştürk Gri Bol Pantolon

Stilettolar Süper Kahraman

Bol ve sade kıyafetleri tek dokunuşla şık bir havaya büründürmenin en eforsuz yolu, bir stiletto edinmek. Dolaplarda mutlaka olması gereken siyah ve nude stillettolar neredeyse her kombinde yardımınıza koşacak.

Kadriye Baştürk İndigo İkili Takım

Saten ve Krep Dokuların Dökümlü Duruşu

Minimalist kombinlerin yalın görünümlerini yansıtan en önemli detaylardan biri de kıyafetlerin dokuları oluyor. Krep ve satenlerin akışkan dokuları da bol kıyafetleri hem sade hem şık bir havaya sokuyor.

Cloche Mavi Tunik - Çiçekli Etek

Desenlerde Şifon Ferahlığı

Sade kombinler yaparken az renk ve az desen her zaman en iyisidir. Ancak bu demek değil ki, desenleri hayatınızdan tamamen çıkartın. Minimal bir stilde de mikro desenleri yine soft renklerden kullanarak hareketli bir görünüme kavuşabilirsiniz. Bununla beraber şifon parçalar üzerindeki desenler her zaman daha yalın bir duruş sergileyecektir. Minik çiçeklerle bezeli şifon etekler, yumuşak tonlarla desenlenen floral şifon elbiseler her zaman sizin yanınızda.

Avelieer Doğal Kumaş Çizgili Elbise

Organik Dokulara Çizgi Çekmek

Dingin bir stili yakalarken desenlerden vazgeçmeye gerek olmadığını söylemiştik. Özellik çiçek desenlerinin şifon dokular üzerindeki ferah etkisi tartışılmaz. Bununla beraber, keten, pamuklu, şile bezi gibi kumaşlar da bol ve sade stillerin baş rol oyunları oluyor. Kavurucu sıcaklarda imdada koşacak bu tasarımların, mavi – beyaz çizgileri de yalınlığı bozmadan eforsuz bir kombini sağlayacak en değerli unsurlar oluyor.

He-Qa Beyaz Dalgıç Kumaş Oversize Trençkot

Biliyor musunuz? Yeşiltopuklar, online alışveriş sitesi ile sezona imzasını atan harika ürünleri bir arada inceleyip kolayca satın almanıza imkan sunar. Sezonun trend ürünlerini keşfetmek ve satın almak için alisveris.yesiltopuklar.com ‘u ziyaret edin.

Moda Editörü Büşra Karagöz

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir