Bohem Stilin 5 Altın Kuralı

Bohem Stilin 5 Altın Kuralı

Bohem Stilin 5 Altın Kuralı

Yaz günlerinde geçmişin özgür ve renkli ruhunu gardırobunuza taşımaya hazırlanın. Çabasız, bohem esintili cool stillerle şıklığı bir kez daha ele geçirin. Bohemya’nın çekim alanına girerken özgün siluetlerin kodlarını çözmek için, 5 altın kuralımıza göz atın.

Bohem giyim stili tam anlamıyla özgür, rahat ve gezgin kelimeleriyle özdeşleşiyor. 60’lı-70’li yılların yansıması olan bohemya, günümüze “boho chic” stiliyle yansıyor. Yani, trend parçalar bohem tasarımlarla bir bütün oluşturarak kombinlere konu oluyor.

Bohem Stilin 5 Altın Kuralı

Desenli Ceket – Satın Al

Sıcak Tonlar ve Desenler

Bohem stilin altın kurallarında başı renk ve desenler çekiyor. Kahveden turuncuya, yeşilden sarıya tüm sıcak tonlar – baharat tonları da diyebiliriz – bu stilin baş tacı. Saydığımız tüm renklerse çoğu zaman desenlerde birlikteliğini ilan ediyor. Şal desenler, minik çiçeklerin yoğunlaştığı desenler, batik kumaşlar bohemyanın liste başında.

Bohem Stilin 5 Altın Kuralı

Somon Elbise – Satın Al

Maksi Boy Etek ve Elbiseler

Bohem stili tesettürlü kadınlara tekrar be tekrar sevdirecek bir altın kural ise maksi boy etek ve elbiseler. Geçmişin özgür ruhunu günümüze taşıyan bu görünüm, ayakkabıları gizleyecek hatta yere değecek uzunluklarda oluyor.

Bohem Stilin 5 Altın Kuralı

Dantel Elbise – Satın Al

Püskül, Örgü ve Dantel

Bohem stil dendiğinde akla ilk gelmesi gerekenlerden biri de püsküllü parçalar, özgü ve dantel tasarımlar. Püskül modası sezonda zirveye taşınırken “boho chic” kombinler yakalamak için hiç beklemeyin. Püskül çantalar, püskül ceketler bohemyanın anahtar parçaları. Bohem stilin romantik diğer detayları ise tığ işi organik örgüler ve bembeyaz danteller. Sıcak yaz günlerinde sahil stillerinize eşlik edecek tıp işi örgüler gündeminizde olmalı.

Bohem Stilin 5 Altın Kuralı

Desenli Kimono – Satın Al

Kimono, Kaftan ve Tasarımlar

Etnik parçaların hüküm sürdüğü bohem stillerin en özgür ruhlu parçalarından kimono ve kaftanlar, rahatlık timsali. Geleneksel ayrıntılarla modern duruşların buluştuğu kaftanlar, sezonun yükselen konforu kimono ceketler, bohemyanın vazgeçilmezleri.

Bohem Stilin 5 Altın Kuralı

Sandalet – Satın Al

Sandaletler, Kat Kat Kolyeler ve Kalın Kemerler

Bohem stili tamamlamak ayakkabı, çanta ve aksesuarlardan geçiyor. Bu stilin en sevdiği ayakkabılar ise kahve tonlarındaki süet yarım boytlar, tahta topuklu sandaletler ve terlikler oluyor. Aksesuarların yeriyse bohemyada apayrı. Eşarplar, tül fularlar, üst üste takılan doğal taş ve tahtadan tasarlanan renkli bileklik ve kolyeler. Bohemya stilini en iyi ortaya koyan parçalardan biriyse kalın kemerler. Fırfırlı ya da şifon uçuş uçuş elbiselerinizin beline saracağınız kalın kemerler, sizi tam anlamıyla bir bohem kraliçesi yapacak.

Bohem Stilin 5 Altın Kuralı

Moda Editörü: Büşra Karagöz

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir