Boğaza Nazır Lezzetlerin Adresi Ezheran Restoran

Boğaza Nazır Lezzetlerin Adresi Ezheran Restoran

Boğaza Nazır Lezzetlerin Adresi Ezheran Restoran

İstanbul’un her geçen gün daha fazla ziyaretçiyi kendisine çeken, dar sokakları, tarih kokan yapıları, yepyeni mekanları ile meşhur semti Çengelköy’de, Osmanlı Generali Refi Paşanın ailesine ait bir sarayın halkın kullanımına açılmasıyla istifade imkanı sunulan bir yalısı var: Refi Paşa Yalısı Ezheran Restoran. Boğazın yanı başında, muhteşem İstanbul manzarası eşliğinde, lezzetli yemekler ve güler yüzlü çalışanlar ile saraya yakışır bir hizmet veren bu mekanı biz de yazımızda detaylarıyla inceliyor, sizlerin de beğenisine sunuyoruz.

Boğaza Nazır Lezzetlerin Adresi Ezheran Restoran

Nefes kesici manzaranın eşliğinde unutulmaz bir deneyim

İstanbul’un en huzur verici semtlerinden birisi de hiç kuşkusuz Çengelköy. Bir çok tarihi yapıya ev sahipliği yapması, Osmanlı döneminden kalma anılara her bir köşesinde rastlanabiliyor olması ve elbette eşsiz bir boğaz manzarasına sahip olmasıyla git gide daha çok değer kazanan ve yerli, yabancı turistleri her geçen gün daha çok kendisine çeken bir semt. İstanbul’un bu güzel semtinde, Türk İstiklal Savaşı, Sakarya Muharebesi, Büyük Taarruz gibi çok önemli savaşlarda da yer almış General İsmail Refi Evinç Paşa’nın 1938 yılında askeri kariyerini sonlandırdıktan sonra geri döndüğü yalısı, şimdiki adıyla Refi Paşa Yalısı, şu anda işletme hakkına sahip şirket bir restorana dönüştürülerek, şıklık ve lüksün birleştiği bir restoran haline getirilerek, halkın kullanımına sunulmuş.

Boğaza Nazır Lezzetlerin Adresi Ezheran Restoran

Misafirperverlik, kaliteli hizmet, gelişip büyüme ve her geçen gün daha iyiye gitme gibi önemli hususların işletme politikası olarak belirlenmiş olması da, gitmeye değecek, gidildiğinde ise mutlak memnuniyetle ayrılmayı sağlayacak bir mekanın ortaya çıkmasını sağlamış. Kaliteli hizmet, güzel manzara ve lezzetli yemeklerle birleşince de yalı, keyfine varılmaz bir restoran haline bürünmüş.

Boğaza Nazır Lezzetlerin Adresi Ezheran Restoran

Lezzetli menüler, özel günler için organizasyonlar

Mekanda özenle hazırlanmış geniş bir menü bulunuyor. İsterseniz meze, ana yemek, ara sıcak ve aperatiflerden oluşan bir fix menü alabiliyorsunuz; isterseniz de istediğiniz ürünlerden ayrı ayrı seçerek ne yiyeceğinize kendiniz karar verebiliyorsunuz. Humus, şakşuka, kuru cacık, muammara, ordövr tabağı gibi mezeler, beğendili börek, sebzeli toplar, felaefel ve sebzeli çıtır börek gibi ara sıcaklar, bonfile et, köfte, piliç topkapı, sebzeli pilav, tavuk kanat, kebap ve dürüm gibi ana yemekler ile Ezheran tatlısı, tiramisu, incir muhallebi, kayısılı sufle gibi tatlılar menüde bulabileceğiniz lezzetlerden yalnızca bir kaçı. Mekana ziyaret ederek bu saydıklarımızdan çok daha fazlasıyla karşılaşmanız ve damak zevkinize göre sipariş verebilmeniz mümkün.

Boğaza Nazır Lezzetlerin Adresi Ezheran Restoran

Bütün bunlara ek olarak mekan özel organizasyonlar için de imkan sunuyor. Doğum günleri, özel toplantılar, iş yemekleri yada özel günler için ev sahipliği yapabilen mekan, bu açıdan da misafirlerinin yüzünü güldürüyor.

Şık sunumları, tarihi dokusu, özellikle gün batımında eşine benzerine rastlanmayan bir güzellik sunan nefes kesici manzarası ile Ezheran Restoran, şıklık ve kaliteyi arayanlar için kaçırılmaz bir fırsat. Keyifli ve huzurlu vakit geçirmek istediğiniz her an kaliteden de ödün vermek istemiyorsanız Çengelköy’ün bu özel mekanına mutlaka uğramalısınız.

Boğaza Nazır Lezzetlerin Adresi Ezheran Restoran

  • Ezheran Restoran İletişim
  • Adres: Kaptan-ı Derya Seyit Alipaşa Sokak, No:8, Çengelköy/İstanbul
  • Tel: (0216) 318 3 318

Hazırlayan: Esra Ünal

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir