Biz Kadınların En Özel Takısı: Küpeler

Biz Kadınların En Özel Takısı: Küpeler

2014 Takı Modelleri ve Küpeler

Küpeler kadınlar için özeldir. Küpeler için daha ufakken başlayan bir heves ile kız çocukların kulakları delinir ve küçük küpelerle de henüz çocukken tanışmış oluruz. Küpenin öyle bir değeri vardır ki; tarihsel bir geçmişi, otantik, mistik ve fantestik bir havası vardır. Küpe kullanan kadınların yüzlerinde gizemli bir imaj oluşturur. Ufak görüntüsünün ardında, zarif bir şıklık oluşur.

2014 Takı Modelleri ve Küpeler

Anneannelerimizin, babaannelerimizin, onların da anneanne ve babaannelerini düşündüğümüzde, bir hatıra olarak bizlere kadar intikal eden antik küpelerin ise değeri ölçülemez. Hala günümüzde de, her elementten küpe ve değerli taşlarla bezenmiş gümüş ve altın küpelerin bütün dünyada kullanma oranının yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Küpe kadının olmassa olmazı ve yüz ifadesinin adeta gizemli bir şifresi gibidir.

2014 Takı Modelleri ve Küpeler

Günümüzde küpeler altın gümüş ve değerli taşlarla izah edilir. Özellikle günlük kıyafetlerin dışında, özel günlerde hanımefendiler en değerli küpelerini kullanırlar. Pırlantalar, inciler, yakutlar, farklı farklı takı tasarımlarının birer mucizevi ürünleridir. Kalpler, hilaller, yıldızlar, çiçek motiflerinin tasarıma dönüştüğü altın, gümüş gibi haznelere mıhlamacıların maharetiyle mıhlanan değerli taşların evrensel dansıdır küpeler.

2014 Takı Modelleri ve Küpeler

Değerli taşların ve pırlantaların pırıltısı küpeleri kullanan kadının kalbinden yansıyan bir zerafet, bir şıklık, bir asalet belirtisidir. Küpe seçiminde herkesin kendi stili ve tarzı vardır. Kentli kadınlar daha modern küpeleri tercih ederken, yöresel modellerdeki küpeler de hanımların ilgi odağı olmaktadır. Paylaştığımız küpeler modelleriyle dikkatinizi çekecektir. Umarız sizin de beğendiğiniz bir küpe olacaktır.

2014 Takı Modelleri ve Küpeler

Yorumlar

“Biz Kadınların En Özel Takısı: Küpeler” için 2 cevap

  1. Elit bijuteri dedi ki:

    Çok faydalı ve aynı zamanda güzel bir yazı olduğunu düşünüyorum

  2. yağmur dedi ki:

    Çok güzel şeyler satıyorsunuz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir