Yeşiltopuklar Online Alışveriş

Bir Tatlı Huzur Almaya Buyrun Gelin

Bir Tatlı Huzur Almaya Buyrun Gelin

kaynak kültür merkezi

İstanbul gibi büyük şehirlerde çocuklarınızla, eşinizle ailece gidip gezip dinleneceğiniz nezih mekânlar zamanla bir ihtiyaç halini alıyor. Şehrin ve iş hayatının stresinden uzak zamanlar, bizi dinlendirip çalışma isteğimizi de artırıyor. Sosyologlar büyük şehirlerin kalabalığının ve iş hayatının stresinin insanların ailece güzel zaman geçireceği mekânlara ihtiyaçlarını hızla artırdığını ve bu alanda ciddi gelişmeler yaşanacağını söylüyorlar…

Bu düşünceden hareketle insanımızın kültürel ihtiyaçlarına, millî manevî ve ahlakî bilgi ihtiyacına en güzel şekilde cevap vermeye çalışan Kaynak Kültür Yayınları sizler için ailenizle birlikte gelebileceğiniz bir taraftan kahvenizi meşrubatınızı yudumlarken bir taraftan da kitap okuyabileceğiniz sesli yayın dinleyip filmler seyredebileceğiniz güzel bir mekân hazırladı:

Önce Çocuklar : Kaynak Kültür Yayınlarının ailenize hitap eden bu tesisi çocuklarınıza öncelik tanıyor. Siz kitap okuyup cd, izlerken çocuklarınız oyun mekânlarında hoşça vakit geçirecek yaş gruplarına uygun kitapları tanıma fırsatı bulacak. Çocuklarımızın kitap okuyan bilgili ve görgülü insanlar olarak yetişmeleri için böyle nezih ortamları çocukken solumaları elbete çok önemlidir. Yayın evimiz çocukların seveceği onların zevkine göre dizayn edilen oyun mekânlarında eğitici öğretici film izleyebilecekleri, kukla, Karagöz Hacivat oyunları seyredebilecekleri mekânları yavrularınz için hazırladı. Onlar bu mekânlarda masal dinlerken oyun oynarken, soğuk sandviçlerini yiyip meşrubatlarını içerken sizler de arkadaşlarınızla ve kitaplarla sohbet imkânı bulacak huzur dolu bir gün geçirebileceksiniz.

Kültüre ve Eğitime Destek : Yayınevinin öncelik tanıdığı yarınımızın güvencesi gençler için de her şey düşünüldü.İlköğretimden üniversiteye kadar her yaş grubundan öğrenci burada aradığı kültürel ortamı bulacak. Gençler bir taftan bilgisayar ve internet imkanıyla ödevlerini ve araştırmalarını burada yapabilecek bir taraftan da en son çıkan kitaplarla burada tanışabilecek. Gençler, sigara dumanından, gürültüden uzak bir ortamda kitap okumanın ve aynı zamanda çay , nescafe ve diğer meşrubatlardan yudumlamanın keyfini yaşayacak.Bu güzel mekân öğrencilere hitap ettiği gibi herkese hitap ediyor ;fakat özellikle kitapseverlere, kitapkurtlarına. Bu nezih ortam genç nesilleri aydınlatmakla görevli eğitimcilerimizin kitaplara ulaşması için de bulunmaz bir fırsat.

Yazarlarla Sohbet: Yayınevimiz bu güzel kitap kafe’de sizlerden gelen istekler doğrultusunda yazarlarla sizleri tanıştırmak onlarla sohbet etme imkânını sağlamak, sorularınızın cevaplandığı mülakatlar düzenleyerek kültür hayatımızın önemli öğesi olan şifahi kültüre de katkıda bulunmak istiyor. Bayanlara yönelik aileyla ilgili sorularınızı en yetkili yazarlara bu mekânda sorabilecek merak ettiğiniz sorularınızın cevaplarını bu mekanda bulacaksınız.Çocuk eğitimiyle , ailelerde yaşanan problemlerin çözümüyle ilgili sorularınızın cevaplarını tanınmış yazarlarımızdan duyacak daha huzurlu bir ailenin yol haritasını bu kültür yuvasında edineceksiniz.

İstanbul’da Yeni Bir Mekân: Örneklerini hep Batıdan verdiğimiz bizde olmadığı için üzüldüğümüz bir imkânı yayınevimiz sizlerin istifadesine sunuyor. Artık sizler de ailenizle birlikte bir kültür mekânını gezebilecek kitaplarla ve sesli görüntülü yayınlarla tanışacak bir mekâna sahipsiniz. İstanbul’a gelen yakınlarınıza bu güzel şehrin tarihî mekânlarını gezdirirken İstanbulumuzda böyle seçkin bir kültür ortamı da var deyip bu güzel mekânı da akrabalarınıza, arkadaşlarınıza tanıtmanızı ve burada bir kahve içerken kitapların huzur dünyasında soluklanmanızı tavsiye ediyoruz. İnanın bu mekân arkadaşlarınızın zihninde yer edecek; inanıyoruz ki birkaç yıl içinde İstanbul’dan gelen yakınlarına kültürlü insanlar şu soruyu da soracaktır: Kaynak Kültür Yayınlarının Cağaloğlu’ndaki kitap-kafe’sine uğradın mı?

Yabancı Dillerde Yayınlar: Yabancı dilde eser okumak ve dildeki seviyesini artırmak isteyenler için bu güzel ortam bulunmaz bir fırsat. Sizler güzel ülkemizin millî, tarihî, kültürel ve moral değerlerini paylaşmak istediğiniz yabancı dostlarınıza buradan seçkin eserler bulabilir onlara bu güzel mekânda bir Türk kahvesiyle kendi kültürümüzü tanıtabilirsiniz.

Kitaplara Aracısız Ulaşın: Cağaloğlu’ndaki bu farklı mekânda türlerine ve konularına göre raflarda yerini alan kitaplara kimseye danışmadan kendiniz ulaşacaksınız. Beğendiğiniz aradığınız kitabı raftan alıp birkaç metre ilerinizdeki masanızda yerinizi alıp kendinize bir kahve ısmarlayıp elinizdeki kitabın sayfalarını çevirmeye başlayabilirsiniz.

2 Yorum Bulunuyor

 • 2010-03-07 | Permalink |

  http://www.kaynakkulturmerkezi.biz
  Gazeteci yazar Ali Ünal ve Hekimoğlu İsmailin yaptığı son söyleşi bu adreste alıntı yapabilirsiniz.. 🙂

 • kkm
  2010-04-10 | Permalink |

  http://www.kaynakkulturmerkezi.biz

  12 -18 NİSAN TARİHLERİ ARASI SÖYLEŞİ PROGRAMI

  ÜCRETSİZ VE REZERVASYON YAPTIRMADAN KATILABİLİRSİNİZ…

  12.040.2010 PAZARTESİ SAAT :18:30 MAHMUT BAL – MEKTUBAT SOHBETLERİ
  16.040.2010 CUMA SAAT :18:30 YILDIRAY OĞUR – DEMOKRATİKLEŞME SÜRECİ
  18.040.2010 SAAT 09:00 DR.REŞİT HAYLAMAZ – SİYER OKUMALARI
  18.040.2010 SAAT:14:00 MUŞTU ÇOCUK SAATİ NASRETTİN HOCA GÖSTERİSİ

  ADRES : Alayköşkü Cad. No:12 Cağaloğlu – İstanbul
  Telefon : 0212 519 39 11 ( Gülhane Parkı Karşısındaki Cadde )
  http://www.kaynakkulturmerkezi.biz

Sizde Fikirlerinizi Paylaşın

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *