Bir Kitap, Bir Kahve ve Bir de Ops Cafe!

Bir Kitap, Bir Kahve ve Bir de Ops Cafe!

Alkolsüz Mekan Önerileri İstanbul Ops Cafe Beyoğlu

Sizler için farklı mekanlarda, farklı lezzetlerin peşinden gitmeye devam ediyoruz. Bu keşiflerimizin en yenisi İstanbul’un tarihi semtlerinden biri olan Beyoğlu’nda bulunan Ops Cafe!

Alkolsüz mekânların daha az sıklıkla olduğu bir semttir Beyoğlu. Ancak en yeni keşfimiz olan Ops Cafe nezih ve huzur dolu ortamıyla sizlere Beyoğlu’nda güzel anılar biriktirmeye davet ediyor. Ops Cafe’nin  alışılagelmiş mekanların dışında bir ortamı var. Dekorasyonundaki detaylar mekana girer girmez sizi etkilemeyi başarıyor. Bir duvarı kaplayan kütüphanesi, camın önüne yer minderleriyle eski bir binayı modern ve gösterişten uzak, huzurlu bir hale çevirmişler.

Alkolsüz Mekan Önerileri İstanbul Ops Cafe Beyoğlu

14 yıllık uzun yol kaptanı Yasin Bey ve eşi Esin Hanım tarafından işletilen bu ufak ama ferah mekânın menüsü cafe standartlarının üzerinde. Yiyeceklerin hazırlandığı açık mutfağı, taze öğütülen Julius Meinl kahvesi ile güzel müzikler eşliğinde kitabınızı okuyabileceğiniz ya da dostlarınızla vakit geçirebileceğiniz sıcacık bir mekân.

Alkolsüz Mekan Önerileri İstanbul Ops Cafe Beyoğlu

Çok kalabalık bir menüye sahip olmasa da, özellikle “kuru etli” tostu, sandviçi ve kuru etli diğer ürünleri tavsiye edilen lezzetler arasında yerini alıyor. Börekleri, tatlıları, kahveleri ile sıcak bir ortam sağlayan Ops Cafe, alışılmışın dışındaki iç mimarisi ile de aslında ufak bir alana sahip olan mekânı ferah hissettirmeyi başarmış.

Yazın kapının önüne koyulan sandalye ve masalarda hoş yaz akşamları için güzel muhabbetlere vesile olacak şekilde…

Alkolsüz Mekan Önerileri İstanbul Ops Cafe Beyoğlu

Ops Cafe Beyoğlu
Adres:
Mumhane Caddesi, Nimet Han 45/B Karaköy-Beyoğlu / İstanbul
Tel: 0212 245 02 88

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir