Bir İç Mimarın Huzurlu Dünyası Cafe Note

Bir İç Mimarın Huzurlu Dünyası Cafe Note

Bir İç Mimarın Huzurlu Dünyası Cafe Note

İstanbul’un her daim canlı ve gözde yerlerinden bir tanesi hiç şüphesiz Cihangir. Hafta içi, hafta sonu, gündüz, akşam fark etmeksizin her zaman yoğun ve hareketli olan bu semtte elbette bir çok kafe ve restoran da bulunuyor. Fakat bu ışıltılı dünyanın içerisinde bir mekan özellikle dikkatimizi çekiyor: Cafe Note. İşletmecisinin bir iç mimar oluşu, mekanın henüz ilk dakikadan kendini hissettiren özelliklerinden bir tanesi. Geniş bir alanda hizmet veriyor olmasına rağmen, masaların yan yana ve sıkışık olacak şekilde konulmamış olması mekanın çok daha sade ve şık tasarlandığını gösteriyor. Bu da kendinizi rahat hissetmenizi ve kişisel alanınızı koruyabilmenizi sağlıyor.

Bir İç Mimarın Huzurlu Dünyası Cafe Note

Taş duvarlar, rahat koltuklar ve mekanın baş misafirleri kediler

Duvarlarındaki tablolar, günün sözü yazılı yeşil tahtalar ve özlü ifadelerin yazılı olduğu panolar mekanın en dikkat çekici özelliklerinden. Şehrin böylesi merkezi ve hareketli bir yerinde bulunuyor olmasına rağmen, hem kuruluş mantığı hem de tasarımı ve işletme stratejisi itibariyle oldukça huzurlu bir mekan olmayı başarıyor Cafe Note. Öyle ki hitap ettiği kitle çoğunlukla, yazarlar ve kitapseverlerden oluşuyor. Bu mekanda kitap okumak da ders çalışmak da mümkün. Hatta kafenin arka kısmında grup çalışması yapılabilmesini sağlayan özel bir alan bile var. Mekanda zaman zaman gerçekleşen workshoplarla da çeşitli eğitimler ve çalışmalar gerçekleştiriliyor. Ücretsiz olarak gerçekleşen bu eğitim ve workshoplar, bir çok katılımcı ile oldukça faydalı birer aktiviteye dönüşüyor.

Bir İç Mimarın Huzurlu Dünyası Cafe Note

Ev yapımı lezzetler ve harika kahveler ile vaktinizi lezzetle değerlendirin!

Bu mekanın en belirgin özelliklerinden birisi elbette lezzetli kahveleri. Sürekli yeniledikleri ve her geçen gün geliştirerek daha da lezzetli ve görsel olarak tatmin edici hale getirdikleri kahveleri bu mekanda bulmak mümkün. Frappeler, Latteler ve Mochalar bir akşam yorgunluğuna yada bir hafta sonu gezmesine eşlik edebilecek kadar iyi. Ayrıca Relax çayları, Milano kahveleri, sıcak çikolataları ve ev yapımı kekler ve kurabiyeleri de arkadaş buluşmalarının, dost meclislerinin sohbetine keyif katıyor. Dilerseniz burada servis edilen çay ve kahveleri paket halinde satın da alabiliyorsunuz. Yani her zaman yolunuz Cihangir’e düşmese bile burada beğendiğiniz tatlardan ayrı kalmak zorunda değilsiniz.

Bir İç Mimarın Huzurlu Dünyası Cafe Note

Siz de hem şehrin içinde hem de sakin bir yer arıyorsanız, kitabınızı alıp güzel bir kahve eşliğinde rahat koltukların keyfini sürmek istiyorsanız, ya da sevdiklerinizle birlikte tatlı vakitler geçirmek arzusundaysanız Cihangir’in tasarımıyla gözünüze, tatlarıyla damağınıza ve midenize, sakinliği ve huzuruyla da ruhunuza hitap eden bu zevkli mekanına gitmenizi tavsiye ediyoruz.

  • Cafe Note İletişim:
  • Adres: Firuzağa Mahallesi, Boğazkesen Caddesi, No:92, Beyoğlu/İstanbul
  • Tel: (0532)5518184

Mekan Editörü Esra Ünal

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir