Bi’Nevi Karaköy, Vejetaryen Lezzet Durağı

Bi’Nevi Karaköy, Vejetaryen Lezzet Durağı

Karaköy Alkolsüz Mekanlar ve Kafeler Bi Nevi

İstanbul Karaköy’ün sanatı merkezine alan mekanlarını keşfetmeyi ve enfes lezzetleri, içecekleri arasında kendimizi kaybetmeyi alışkanlık haline getirdik! Yeni keşfimiz ise Bi’Nevi.

Karaköy‘ün en sevilen mekanlarından biri olan Bi’Nevi, vejetaryen mekanları arasında yer alıyor. İstanbulluların beslenme alışkanlığını değiştirecek güzellikte menüsü ise baş döndürücü! Gitmeden önce bilmeniz gereken şu ki lezzetleri arasında hayvansal gıdalara hiç yer yok. Yani Bi’Nevi vejetaryen mekan sıfatının hakkını veriyor.

Karaköy Alkolsüz Mekanlar ve Kafeler Bi Nevi

Neden Gitmeli?

Sağlıklı atıştırmalıklar, zengin zeytin yağlılar, sebzeler, glutensiz lezzetler dikkatinizi çekiyorsa yolunuzu Bi’Nevi‘ye düşürmekten çekinmeyin. Özge Şen ve Cornell Üniversitesinde beslenme uzmanlığı eğitimi alan Belkıs Boyacıgiller’in girişimiyle hayat bulan Bi’Nevi de her pazar 11.00-15.00 arasında düzenlenen vegan brunchlara da davetlisiniz. Vegan brunchlarda ağırlıklı olarak sunulan bitkisel bazlı ve işlam görmemiş yiyecekler arasına seçim yapmakta zorlanacaksınız.

Karaköy Alkolsüz Mekanlar ve Kafeler Bi Nevi

Ne Yemeli?

Sağlıklı lezzetleri deneyimlemek ve zamanını keyfe dönüştürmek isteyenlerin favori mekanı olacak olan Bi’Nevi de pancar ve fasulyeden yapılmış köfteyle hazırlanan Bi’Nevi Burger’i mutlaka denemelisiniz. Ayrıca kinoa salatası, humus tartine de tavsiye edebileceğimiz lezzetler arasında yer alıyor. Tatlı bir son için menüde ismi Bi Nevi Saçmalık olarak geçen pişmaniyeli cheesecake’i tatmanızı öneririz.

  • Bi’Nevi Karaköy İletişim:
  • Adres: Necatibey Cad. Karanlık Fırın Sok. No:5/A Karaköy
  • Telefon: 0212 249 68 80

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir