“Ben Modayım” Demeye Var mısınız?

“Ben Modayım” Demeye Var mısınız?

Ben Modayım Demeye Var mısınız

Utanmasa her gün değişecek moda kavramı yüzünden giyim kimliğini kaybedecek, durumu vahim birçok insana diyecek iki çift lafım var. Çoğu zaman şaşkınlık içerisinde incelediğim giyim tarzları, altı kaval üstü şişhane kombin yanlışlıkları, “moda” diye olur olmaz şeylerin giyilmesi, fiyatı pahalı olan her şeyin göze cazip gelip satın alınması vs. gibi anlayıştaki yanlışlıklara inat “Ben Modayım” demeye var mısınız?

Şık olmak ve sade olmak sizin ile anlam kazanır. Bol bol takıp takıştırmak yerine en güzel aksesuar olarak tanımladığım güzel bir gülümseme ile az ve öz olmayı tercih etmeye özen göstermek gerekir. Giyindiğiniz her bir parça sizi tanımayan insanlar için bir mesajdır aslında. Kim olduğunuz ile ilgili bir habercidir. Yani insanlarla aranızdaki sözsüz ama görsel iletişim aracınızdır.

Ben Modayım Demeye Var mısınız

Hayatta lider mi olmak istersiniz yoksa liderleri takip eden kişiler mi?

Kendi modanızı kendiniz oluşturun. Kendinden emin özgüveni yüksek bir kadın üzerine giyindiği her bir parça ile “Ben Modayım” demeli! Giyim konusundaki liderliğinizin sürdürülebilir olması için modaya uygun giyim yerine, içsel giysi seçimlerinizi ön planda tutarak kendiniz olun! Moda olun!

Gün içerisinde tercih ettiğiniz parçalar, yoğun geçen tempolu bir günün kurtarıcıları olmalı. Metropol kadının gün içerisinde yaptığı birden fazla toplantı, davet vs. gibi bulunması gereken topluluklarda üzerinizdekiler her ortama uyum sağlamalı.

Ben Modayım Demeye Var mısınız

Güzel giyinmek bir sanattır” der çoğu yazarçizer. Ben buna katılmıyorum. Sanatçı ve onun icra ettiği sanat doğuştan gelen bir yetenektir. Herkeste olmayan bir vizyon gerektirir. Giyim ise, sosyal ve kültürel hayatta ciddi bir yer kaplar ve kişinin konumuna, mesleğine, kişiliğine, gelenek ve göreneklerine göre farklılıklar gösterir. Yani diyeceğim o ki, giyim becerisi doğuştan değil sonradan kazanılır, kazanılabilir.

Ben Modayım Demeye Var mısınız

Kendinize değer verin

Bana kalırsa giyinmeyi beceremeyen bir kadın yoktur, giyinmeyi istemeyen kadın vardır! Kendine güvenmeyen kadın vardır! Kendini sevmeyen kadın vardır!

Şimdi yeni bir güne başlarken aynaya bir bakın ve kendinize “Bugün yine ne kadar güzelim” diyin ve gardırobunuzun başına geçin. Ne giyinmek istiyorsanız onu seçin. Moda olduğu için değil, o gün canınız onu giyinmek istediği için giyinin.

Pahalı olduğu için değil, size ve ruh halinize uygun olduğu için giyinin. Ve sonra liderliğinizi gösterin, kendinize tekrardan bakın ve diyin ki; “Ben Modayım

Sevgiyle kalın…

Ben Modayım Demeye Var mısınız

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir