Yeşiltopuklar Online Alışveriş

Bayramda Önemli Olan Süslü Değil Zarif Giyinmektir

Bayramda Önemli Olan Süslü Değil Zarif Giyinmektir

sarare

Sevinç ve mutluluk, özenli kıyafetler eşliğinde yaşanır bayram günlerinde. Kimi yeni bir kıyafetle karşılar bayramı kimi de dolabındaki en güzel giysinin bakımını yapıp giyerek. Ama ne olursa olsun her zamankinden çok daha şık ve özenli olmaya dikkat edilir. Peki şık olmanın karşılığı nedir bayramlarda?

Bazı günler vardır ki, dünyanın neresinde hatta hangi yüzyılında yaşarsanız yaşayın anlamından birşey kaybetmez. Bayram günleri de böyledir. Bu anlayış, bayramda giydiğiniz kıyafetlerde de kendini gösterir. Moda ile değil bayram ruhu ile uyumlu tercihler yapılır bu özel günlerde. Temiz olması, en önemli başlıktır. Daha sonra sırasıyla özenli seçilmesini ve içinde bulunduğunuz toplumun bayram anlayışına uyum göstermesini sayabiliriz.

Şık kelimesinin karşılığı süslü giyinmek değildir; çok sade giyinildiğinde dahi duruşunuza zariflik kazandırmaktır. Abartılı giyinen biri de, çok kötü giyinen biri de aynı derecede dikkat çeker. Bayram ruhunu en iyi şekülde temsil etmek ve doğru kıyafet tercihleri yapmak saygınlığınıza katkıda bulunacaktır.

Kadınlar her bayramda şık olmak isterler. Bazen küçük bir detay ile şık, bazen de rüküş olabileceğinizi unutmayın.Abartılı renkleri, kesimleri ve tasarımları bir kenara ayırın ve daha klasik diyebileceğimiz giysilere yer açın. Çok ince ve yine çok kalın giysilerden uzak durun. Yeni bir giysi alacaksanız ihtiyacınız olan parçaya öncelik verin. Yeni bir şeyler almak istemiyorsanız detaylara vurgu yapın. Örneğin yeni bir kolye, ajurlu incecik dokunuşlu küçük hırka ya da belinize takacağınız zarif bir kemer giysinizin duruşunu değiştirecektir.

Yazı: Reyhan Yazıcı (Tasarımcı)

 

Sizde Fikirlerinizi Paylaşın

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *