Bayrama Özel Çocuklarla Seyahat Rehberi

Bayrama Özel Çocuklarla Seyahat Rehberi

Bayrama Özel Çocuklarla Seyahat Rehberi

Bayrama sayılı günler kaldı. Peki, çocuklarla uzun soluklu bir seyahat için tüm hazırlıkları tamamladınız mı? Seyahat sitesi momondo.com.tr, Bayram tatiline çocuklarıyla birlikte çıkacak olanlar için seyahatlerini kolaylaştıracak bir rehber hazırladı!

Yılın son büyük tatili kapıda… Türkiye genelinde milyonlarca kişi, okullar açılmadan önceki son uzun tatil olan Kurban Bayramı için gün sayıyor. Ancak, çocuklarla tatil her zaman çok da kolay olmayabiliyor. Peki, bu zorlukların üstesinden gelip tatilde stres olmamak için neler yapmak gerekiyor? Seyahat sitesi momondo.com.tr, çocuklarıyla tatile gidecek aileler için seyahatlerini kolaylaştıracak bir rehber hazırladı!

Havaalanı Sürecini Eğlenceye Dönüştürün

Bayram tatili başından sonuna zorlu bir süreç. Bu süreçlerin en zorlu olanlarından biri ise yüzlerce yolcu ile dolup taşan havaalanları. Check-in kuyruğunda beklerken bir yandan çocukların alanın gürültü ve karmaşasında kaybolmamasını sağlamak zor, ancak imkansız değil. İnip kalkan uçaklar, renkli duty-free mağazaları veya kendilerine has kıyafetleri ile ortalıkta gezen uçuş personelleri çocuklar için oldukça eğlenceli unsurlar. Online check-in yapıp, havaalanına da biraz erken gitmek tüm bu stresi atlatarak çocuğunuzla havaalanının eğlenceli dünyasının keyfini çıkarmanızı sağlayacak.

Bayrama Özel Çocuklarla Seyahat Rehberi

Çok Fazla Eşya Taşımayın

Kabul ediyoruz, çocukların çok farklı ihtiyaçları olabiliyor ve bu sebeple küçük valiz yapmak pek mümkün olmuyor. Ancak unutmayın, artık hemen hemen her yerde aynı marka olmasa da bir çok ürünü bulmak mümkün. Sadece bulması çok zor olan ürünleri yanınıza alarak tatil boyu yanınızda devasa çantalar taşımaktan kurtulabilirsiniz. Böylece hem çocuğunuzla daha hızlı hareket edebilir hem de sürekli eşya taşıma stresinden kurtulabilirsiniz.

Rezervasyon Yaparken Her Ayrıntısını Düşünün

Yetişkinler için şartlara adaptasyon daha kolay olsa da çocuklar için durum her zaman öyle olmayabiliyor. Özellikle bazı destinasyonlarda otel özellikleri büyük önem taşıyor. Örneğin denize uzun yürüme mesafesinde bulunan bir otel yerine çocukların gün içinde deniz veya havuza kolaylıkla ulaşabilecekleri bir otel tercih edebilirsiniz. Ayrıca gittiğiniz ülkenin yemekleri damat tadı bakımından zor bir mutfaksa otel yerine ev kiralamayı seçmek, kendi yemeğinizi pişirebilme açısından avantajlı olacaktır.

Bayrama Özel Çocuklarla Seyahat Rehberi

Her Yere Gitmeye Çalışmayın

Tatile gitmenin en önemli kurallarından biri de araştırmak. Gittiğiniz yerde tavsiye edilen her yeri ziyaret etmek istediğinizin farkındayız. Ancak kimi yerleri gezmek çocuklarla çok daha zahmetli olabiliyor. Bu yüzden ziyaret edeceğiniz yerlerin çocuklarla gezmek için uygun olup olmadığını önceden araştırmak size zaman kazanacaktır. Taksi ile ulaşabileceğiniz bir manzara noktası, dünyaca ünlü bir tapınağa çocuklarla yüzlerce merdiven tırmanmaktan çok daha fazla keyif verici olacaktır.

Onlarla Paylaşın

Son tavsiyemiz ise çocuklarınıza tatili ve programınızı paylaşın. Unutmayın, tatilden onlarında en az sizin kadar keyif alması ve göreceğiniz yerler ile ilgili heyecan duymaları her zaman işinizi kolaylaştıracak. Gideceğiniz yerler ile ilgili merak uyandıran, ilginç bilgileri onlara anlatarak uzun yolculuklarda huzursuzluk çıkarmalarına engel olacak. Uzun bir yol boyunca gidecekleri yer ile ilgili eğlenceli bilgiler edinmek onları da maceranıza katarak birlikte alacağınız keyfi arttıracak.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir