Bayram Tatilinde Vizesiz Gidilebilecek Ülkeler

Bayram Tatilinde Vizesiz Gidilebilecek Ülkeler

Vizesiz Bayram Tatili

Bu yıl Ramazan bayramı süresi beş gün. Bunun yanında iki günde izin alıp bu süreyi tam dokuz güne çıkartmak mümkün!

Böylesine uzun bir tatili dünyanın farklı bölgelerini görüp gezerek geçirmek isteyebilirsiniz. Ancak bayramı bayram tadında geçirmeden de hiç bir yere kımıldamayın!

Aileniz, akrabalarınız ya da yolunuzu bekleyen büyükleriniz… Evet, hepsi de bayram coşkusunu sizinle yaşamak istiyor olabilir tabii siz de… Bu sebeple size tavsiyemiz bayram tatilinin en az iki gününü bayram tadında büyüklerinizle yaşayın, onların duasını alın ve eğer ailenizle bir tatil planı yapmak isterseniz bu iki gün sonrasında plan yapın!

Peki, bu bayram tatilinde, yurt dışına çıkmak isteyenler “vizesiz” bir tatil turuna ne dersiniz? İşte en gözde vizesiz gidilebilecek yurt dışı tatil ülkeleri…

Vizesiz Bayram Tatili

Andorra

Avrupa’nın ortasında adından pekte söz ettirmeyen bir ülke olmasına karşın, müthiş doğası ve alışveriş çılgınlığı ile zevkli bir tatil ülkesi. Neden mi alışveriş çılgınlığı? Çünkü Andorra’ da alışveriş vergisiz yapılabiliyor. Bunun yanında doğa yürüyüşleri ve bolca yeşillik alan bulup temiz havanın tadını çıkartabilirsiniz. Dalış imkanı da bulunan Andorra kendinizi ödüllendirmenizi sağlayabilir.

Vizesiz Bayram Tatili

Arnavutluk

Yunanistan’ın üst kısmında bulunan Arnavutluk mavi denizi ve el değmemiş doğası ile Hırvatistan’ın vize zorunluluğu getirmesi üzerine ilk sıraya yerleşti gibi. Turkuaz rengindeki denizi, uzayan kumsal şeridi ve tarihi görülmesi gereken yerleri ile hem gezi hem deşarj olma adına sizler için iyi bir fırsat olabilir.

Vizesiz Bayram Tatili

Bolivya

Güney Amerika Kıtası’ nın ortasında yer alan Bolivya doğal güzellikleri ile tatilini birleştirip dokuz gün tatil yapıcaklar için uygun bir yer. Başkent La Paz dünyanın en yüksek başkenti olarak ünvan kazanmış durumda. Rengarenk tonlara sahip La Paz sokakları güzel bir Güney Amerika Turu olabilir.

Vizesiz Bayram Tatili

Fiji Adaları

” Yazın tarih görmek istemiyorum, bana uzun kumsallar ve berrak bir deniz verin ” diyorsanız Fiji Adaları tam siz ve sevdiklerinize göre. Uzunluğu mesafeler alan bembeyaz kumlara sahip, rengini gökyüzünden almış bir turkuaz deniz ve doğal güzellikler kendinizi özel hissetmeniz için yeterli. 300 adadan oluşan Fiji Adaları’nın sakinleri konukseverliği ile sizinle kaynaşma imkanı da buluyor. Her bütçeye uygun konaklama yeri bulunan Fiji Adaları size “saklı cennet ” deyimini yaşatabilir.

Vizesiz Bayram Tatili

Güney Afrika

Yazın sıcağında Güney Afrika’ da ne işimiz var demeyin. Temmuz ve Ağustos ayları büyük göçlerin yapıldığı aylar ve bu büyük göçe tanıklık etmek siz ve çocuklarınız için büyük bir anı ve deneyim olarak kalacaktır. Ayrıca dünyanın parıldayan elması olarak bilinen Afrika’nın başkenti Cape Town’ın denizinde serinlemekte mümkün.

Vizesiz Bayram Tatili

Karadağ

Balkanlar’ın güzel ülkelerinden Karadağ’da uzayan sahil şeritleri, parklar gezilip görülmeye değer. Eğer tatile çok büyük bir bütçe ayıramıyorsanız, daha düşük maliyet ile Türk mutfağından esintilerin bulunduğu, insanların cana yakınlığı ile kendinizi yabancı hissetmeyeceğiniz huzurlu ve farklı bir tatil için Karadağ’ı tercih edebilirsiniz.

Vizesiz Bayram Tatili

Malezya

Zengin denizaltı dünyası, doğa ile iç içe bir sahil şeridi yapmak isteyenler için ilk sırada Malezya bulunabilir. Kalite ve doğal güzelliklerin birleşimi olarak görülen Malezya pekte alışkın olmadığımız doğa ile iç içe plajları ile ün salmış durumda.

Yorumlar

“Bayram Tatilinde Vizesiz Gidilebilecek Ülkeler” için bir cevap

  1. […] ister bayram tatilinde gidin, isterseniz bayram sonrası ama bu yaz mutlaka uğrayın. Daha önce Bayram Tatilinde Vizesiz Gidilebilecek Ülkeler‘i sizlerle paylaşmıştık. Eğer, ben kendi memleketimden çıkmam diyorsanız, sizlere […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir