Bambi Cafe O Ağacın Altı’nda

Bambi Cafe O Ağacın Altı’nda

Bambi Cafe O Ağacın Altı

İstanbul’un çeşitli yerlerinde şubeleri bulunan ıslak hamburger denince akla ilk gelen Bambi, Yusuf Nalkesen’in şarkısına konu olan o ağacın altında, Çamlıca’da hizmet veriyor…

Türk sanat müziğinin önemli bestekârlarından Yusuf Nalkesen’in unutulmaz eseri O Ağacın Altı şarkısını bilmeyeniniz yoktur. Şarkıda sözü edilen o ağacın Küçük Çamlıca‘da olduğu söylenir. İstanbul’da yaşayanlardan büyük ilgi gören o ağacın altında artık güzel bir restoran bulunuyor. Yani artık o ağacın altında sadece şarkı sözleri yazılmıyor. İstanbul’un her yerinde bulunan şubeleri ve ıslak hamburgeriyle bilinen Bambi Cafe, Küçük Çamlıca’da O Ağacın Altı tesislerinde de hizmet veriyor. Diğer Bambi şubelerine göre mönüsü bir hayli geniş olan O Ağacın Altı geniş bahçesi ve manzarasıyla dikkat çekiyor. İlk olarak 1974’te Taksim Sıraselviler’de açılan ve bir çığ gibi büyüyen Bambi, Çamlıca‘daki tesislerde ise yepyeni bir çalışma içerisine girmiş. Mönüye klasik Bambi çeşitlerinin yanı sıra karışık ızgaralar, farklı tost çeşitleri ve klasik Türk mutfağından örnekler eklenmiş.

KARIŞIK IZGARA FAVORİ

Yaklaşık sekiz dönümlük arazi üzerine kurulu mekânda mönüden yemek tercih edebileceğiniz gibi kendin pişir kendin ye bölümünde mangal yapabilir, etlerinizi istediğiniz biçimde pişirebilirsiniz. Ayrıca özel gruplar daha önce sipariş verdiğinde istediği yemekleri de hazırlatabiliyor. Türkiye’nin yerli Mc Donalds’ı sayılan ve İstanbul’da yirmi şubesi olan Bambi’de servis edilen karışık ızgara ve İskender çok lezzetli. Özel marinasyon sisteminden geçirildikten sonra ızgarada pişirilen etler damağınızda hoş bir tat bırakıyor. Karışık ızgaranın büyük bir porsiyon olması ise tek çeşitle masadan kalkmanızı sağlıyor. İskender için hazırlanan özel sos ise mekânda yediğiniz bu yemeği farklı kılıyor. Mis gibi Çamlıca havası alırken leziz yemekler tatmak istiyorsanız O Ağacın Altı tam size göre.

Kendin pişir kendin ye…

Islak hamburger deyince akla ilk gelen mekan olan Bambi, Çamlıcada’da hizmet veriyor. Yaklaşık sekiz dönümlük bir arazi üzerinde yer alan Bambi‘de ‘kendin pişir kendin ye’ bölümü büyük ilgi görüyor.

Bambi Cafe

Ne yenir: Karışık ızgara, İskender, ıslak hamburger
Ne ödenir:
Bir kişi için 20 TL
Ne zaman gidilir:
08.00 – 00.00
Nerede
: Bulgurlu Mahallesi Üç Pinarlar Caddesi No: 25 Üsküdar / İstanbul Tel: 0216 340 83 83

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir