Balık Ekmeğin En İyi 5 Adresi

Balık Ekmeğin En İyi 5 Adresi

Alkolsüz Mekanlar Balık Ekmek

Bir İstanbul Efsanesi Balık Ekmek

Balık ekmek yıllardan beri devam eden ve devam edecek kokusu ile tok olanları acıktıran, aç olanların ise başını döndüren balığın en lezzetli hallerinden bir tanesi.

Lüks restoranlarda balık yemenin tadı başka iken, İstanbul’ un önde gelen balık ekmekçilerin de “ekmek arası balık” yemenin keyfi de apayrıdır.

Alkolsüz Mekanlar  Balık Ekmek

Tarihi Eminönü Izgara Balık

Balık ekmek denildiğinde akla gelen ilk mekan tabii ki tarihi Eminönü balıkçıları. Günün her saati kalabalık olan mekanda boş sandalye kapmak için adrenalin dolu dakikalar yaşayabilirsiniz.

Adres: Eminönü Meydanı (Ragıp Gümüşpala Caddesi) İstanbul

Alkolsüz Mekanlar  Balık Ekmek

Muradoğlu Balık Ekmek

“1995’den bu yana çatalın ve bıçağın yasak olduğu tek yer Muradoğlu, hayalinizdeki balık ekmekçi! “Konfordan uzaklaştığınızda gerçekten yaşadığınızı hissediyorsunuz” felsefesiyle gilmelisiniz Muradoğluna çünkü burada balık ekmek dışında ortaya tabaksız gelen salatayı da ellerinizde yemeniz gerekecek.

Alkolsüz Mekanlar  Balık Ekmek

Tekne içerisinde taburelere oturur oturmaz gazeteniz masaya serilir siparişlerinize göre masanız salata, ızgara balıklarla donatılır… Böylesine bir lezzet deneyimi sonrası mekandan “gerçekten yaşadığınızı” hissederek çıkmanız garantili.

Adres: Kelle İbrahim Cad. Balıkçı Barınağı Beykoz

Alkolsüz Mekanlar Balık Ekmek

Taka Balık Ekmek

İstanbul’un en iyi salaş balıkçılarından biri olan Taka Balık Ekmek, Yeniköy sahilinde konumlanıyor. Izgara hamsi ise bu salaş mekanın iddialı lezzeti.

Adres: Yeniköy Mah. Köybaşı Cad. Sarıyer (Köybaşı) İstanbul

Alkolsüz Mekanlar  Balık Ekmek

Nimet Abla Balık Ekmek

Marka olmaya aday Yeniköy sahilinde bulunan, salaş görüntüsü ve huzur dolu konumu ile balık ekmekçilerin uğrak mekanlarından biri olan Nimet Abla, lüks restaurantlardan sıkılıp farklı bir lezzet ve ortam arayanlar için başarılı bir seçenek olarak değerlendirilebilir.

Adres: Köybaşı Durağı, Köyarkası Sok. Yeniköy/İstanbul

Alkolsüz Mekanlar Balık Ekmek

Balıkçı Emin

Balık ekmeğin belkide en çok boy gösterdiği tezgahların sıra sıra dizildiği bir yer varsa orasıda Karaköy’ dür. Galata’ yı hemen geçtikden sonra balıkçılara doğru devam ederken tezgahlar sizi karşılayacaktır. Fakat o tezgahlarda Balıkçı Emin’ in sırasında durmanızı tavsiye ediyoruz. Adı üzerinde balık ekmek olan bu lezzeti lavaş arasında yaparak apayrı bir hava katan Balıkçı Emin, içine koyduğu özel baharatları ile de damağınızda muhteşem tatlar bırakıyor.

Adres: Karaköy Perşembe Pazarı No: 34421 İstanbul Türkiye

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir