Baharı Görmeden Yaza Geçiş Yapan Gardıroplar İçin Akıllı Alışveriş Yöntemleri

Baharı Görmeden Yaza Geçiş Yapan Gardıroplar İçin Akıllı Alışveriş Yöntemleri

Hülya Aslan Gardırop Düzeni

Salgın nedeniyle evde geçirilen günlerde özlemle beklediğimiz baharı maalesef yaşayamadık. Normalleşmeyle birlikte yazın en sıcak günlerine bir anda geçiş yaptık. Bu sürece adapte olmaya çalışırken; ne giyeceğim derdi akıllara her zamankinden daha fazla takıldı. Gelin, yeni hayatımızda alışverişte nelere öncelik vermeliyiz, gardıropları sıcak havalara nasıl adapte etmeliyiz, bakalım.

Yeşiltopuklar.com Online Alışveriş

Şimdi Gerçekten Online Alışveriş Zamanı

AVM’lerin salgın boyunca kapalı olmasıyla online alışveriş hayatımızın bir parçası oldu. Yolunu gözlediğimiz kargolar, evde geçen hayatın heyecanıydı adeta. Artık mağazalar açılmış olsa da riskin devam ettiği şu günlerde bu sürece devam etmekte fayda var. Kumaş bilgisi, kıyafetin ölçüleri, mankende duruşundan ziyade sizde nasıl duracağı gibi soruları kafanızda filtreledikten sonra İnternet alışverişinin keyfi bir başka.

Hülya Aslan - Dolap Detoksu

Dolap Detoksu Yapıp Liste Oluşturun

Baharı görmeden yaza geçerken, hala kışlık parçalar dolaplarda kalmış olabilir. Öncelikle bu düzeni sağlamak gerek. Ardından geçen yazdan hala kullanmak istediklerinizi akılda tutup, giymeyeceklerinizi kaldırın. Şimdi sıra temel parçaları düşünüp bir alışveriş listesi oluşturmakta.

 Gizce Beyaz Lewis Gömlek - Neways Beyaz Kot Etek

Gizce Gömlek
Neways Etek

Anahtar Parçaları Belirleyin

Alışveriş listelerinizi oluştururken dolapları yaza hazırlamanın ilk yolu sezonun anahtar parçalarını bilmekten geçiyor. Yazılarımızda sık sık bahsetsek de kabaca şöyle bir liste verebiliriz: Tunik – pantolon takımları, beyaz gömlek, uzun basic tişörtler, bol paça konforlu pantolonlar, belden hafifçe oturan kat kat etekli elbiseler, çan etekler, incecik keten ceketler ve kimonolar.

HE-QA Taş Krep Takım - İnşirah Tunik Pantolon Bej İkili Takım

Heqa Takım
İnşirah Takım

Beyaz, Krem gibi Açık Tonlara Yatırım Yapın

Anahtar parçalarınızı dolaplara eklerken bir diğer dikkat edilmesi gereken renkler oluyor. Bu yüzden beyaz, ekru, krem, bej gibi tonları ön plana almak gerek. Örneğin, sezonun favorisi pantolon tunik takımlarını seçerken bej renginden tercih ederseniz hem ayrı ayrı kombinleyebilir hem de her renkle hiç düşünmeden yeni stiller oluşturabilirsiniz.

HE-QA Yeşil Keten Etek - Elis Şile Bezi Krem Şile Bezi Nakışlı Elbise

Heqa Keten Etek
Elis Şile Bezi Elbise

Pamuklu ve Keten Dokuları Tercih Edin

Sadece renklerle yaza uyum sağlamak mümkün değil, daha da önemlisi dokular. Pamuk, keten, poplin, şile bezi, ince krep, ipek, şifon gibi kumaşlar sıcak havalara uyum sağlayacak seçenekler arasında. Markaların çoğu polyesterlere sığınsa da ne kadar beğenirseniz beğenin bu ürünleri listeye eklemeyin.

Phull Lacivert Yanları Büzgülü Elbise - TERZİ DÜKKANI Antrasit Amore Krep Bol Pantolon

Phull Elbise
Terzi Dükkanı Pantolon

Bol ve Akışkan Parçaları Sepete Ekleyin

Evde geçirilen onca zaman sonrası rahata alıştık. Bu durum kıyafetlere, hatta modaya da yansıdı. Koleksiyonlarda artık neredeyse dar parçalar yok denecek kadar az. Etek görünümü kazanan pantolonlar, oversize ceketler, bedensiz kimonolar, vücuda değmeyen elbiseler ve dahası sıcak günleri ferah ve konforlu geçirmek için birebir.

Gizce Mavi Omuz Çantası - Bambi Çok Renkli Hakiki Deri Sandalet

Gizce Çanta
Bambi Sandalet

Sandalet, Pamuklu Şal ve Mini Çantalara Yer Açın

Bunca bol ve konforlu parçayla kombin yaparken, aynı minimalde aksesuarlarla stilleri tamamlamanız şart. Bu yüzden de terlikler, sandaletler, pamuklu ve keten dokulu şallar, minik çantalar hatta sadece telefon – cüzdan çantaları renk renk model model markalarda yer aldı.

Moda Editörü: Büşra Karagöz

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir