Bahar Renklerini Kullanma Klavuzu

Bahar Renklerini Kullanma Klavuzu

2016 Yaz Tesettür Kombin

2016’nın öne çıkan renklerinde baharın doğallığı ve sakinleştirici etkisini verecek yumuşak tonlar yer aldı. Peki bizler bu doğallığı bozmadan, baharın harika tonlarını kombinlerimize nasıl uyarlarız? İşte, bahar renklerini yansıtan “Pantone Top 10’u” baz alarak hazırladığımız, renkleri kullanma kılavuzu!

2016 Tesettür Giyim Kombinleri

Pembe Kuvars Nasıl Kombinlenir?

Sakin bir günbatımı, yanak pembeliği belki de tomurcuklanan bir çiçeğin rengi. 2016 Yaz renklerine damga vuran rengimiz pembe kuvars oluyor. Pudra pembenin en sıcak tonu da diyebileceğimiz bu rengi, kombinlerinizde baştan aşağı kullansanız bile oldukça ferah bir görünüm elde edersiniz.

Uyumlu renkleri: Kendi tonlarına yakın nude, ekru, pudra, dore gibi belli belirsiz tonlarla kullanarak ışıltı katabilirsiniz. Pembe kuvarsın ikilisi bebe mavi (serenity) ile de bir arada kullanımı harika bir uyum yakalıyor! Yine top 10 içerisinde bulunan leylak gri rengi uyum için bir başka alternatif.

2016 Tesettür Giyim Kombinleri

Şeftali Pembesi Nasıl Kombinlenir?

Birkaç sezondur aşık olduğumuz turuncu, 2016 yazında da karşımıza çıkıyor. Dostluğu çağrıştıran bu renk sıcaklığıyla Pantone renklerinde şeftali pembe adıyla sunuluyor.

Uyumlu renkleri: Top 10’daki, pembe kuvars, bebe mavisi (serenity), leylak gri ile uyum yakalayan şeftali pembe, floral desenli tasarımlarla birleştirdiğinizde doğanın muhteşem uyumunu yakalayabilir. Bununla beraber kemik beyaz, toprak tonları, bej (sandy) kullanılabilir.

2016 Tesettür Giyim Kombinleri

Bebe Mavisi Nasıl Kombinlenir?

Gökyüzünü yeryüzüne kombinlerinizle indirebilirsiniz. Pembe kuvarsın ikilisi olan bebe mavi (serenity) sakinleştirici tonuyla kendine bağlıyor.

Uyumlu renkleri: Top10 içerisinde bulunan şnorkel mavi, düğünçiçeği, şeftali pembe renkleriyle biraraya gelebilecek bebe mavi (serenity), leylak gri, kum rengi ile de hoş duracaktır.

2016 Yaz Tesettür Kombin

Şnorkel Mavi Nasıl Kombinlenir?

Denizden ilham alınan şnorkel mavi enerjik tonuyla mutluluk saçıyor. Tatil hissini veren dinlendirici rengi aynı zamanda oldukça dikkat çekici.

Uyumlu renkleri: Top 10 içerisinden, düğün çiçeği, buzlu kahve, şeftali renkleriyle kombinlenebilir. Lavanta, buğulu sarı, kırmızı ve neon renklerle iddialı hava oluşturulabilir. Potpori denilen pudra pembesine yakın bir renk kullanabilirken siyahla bir araya getirerek ağır bir şıklık yakalayabilirsiniz.

2016 Yaz Tesettür Kombin

Düğün Çiçeği Rengi Nasıl Kombinlenir?

İlkbahar yaz aylarının güneşli havalarını yansıtan düğün çiçeği adı verilen renk, mutluluk verici. Diğer renklerde baştan aşağı yakalayabileceğiniz tek renk uyum, düğün çiçeği renginde pek iyi durmayacaktır. Daha çok desenli kıyafetlerin arasında ışıltısını yansıtan düğün çiçeği, şnorkel mavi, bebe mavi, leylak gri ile uyum yakalıyor.

Uyumlu renkleri: Beyaz, portakal, indigo, kobalt, siyah renkleriyle bir araya getirerek harika uyumu yakalayabilirsiniz.

2016 Yaz Tesettür Kombin

Deniz Mavisi Nasıl Kombinlenir?

Huzuru çağrıştıran bir diğer renk ise deniz mavisi. Top 10’da, buzlu kahve, şeftali ve pembe kuvars’la ferah uyumu yakalayan deniz mavisi, lavanta ve kırmızı ile iddialı havaya bürünebilir. Gri renkle ayrı bir hava oluşturacağından da emin olabilirsiniz.

2016 Yaz Tesettür Kombin

Leylak Gri Nasıl Kombinlenir?

Klasik grinin monotonluğundan uzakta bir ton olan leylak gri, top 10’daki bütün renklerle uyum içerisinde. Özellikle, fiesta, parlak yeşil, buzlu kahveyle uyum yakalayan bu renk, pembe, mor, mavi ile günlük; siyah, beyaz ve kırmızı renkleriyle geceye uyumlu hale gelecektir.

2016 Yaz Tesettür Kombin

Fiesta Nasıl Kombinlenir?

Yüksek enerjisiyle fiesta, özgür ruhu yansıtan güçlü ve çekici bir renk. Top 10’da şnorkel mavi, parlak yeşil, deniz mavisi ile uyum yakalayan fiesta, gümüş ve siyahla iddiasını sürdürürken daha soğuk, kahve ve karışık renkli desenli tasarımlarla gündüze uyarlanabilir.

2016 Yaz Tesettür Kombin

Buzlu Kahve Nasıl Kombinlenir?

Nötr renklere yakın buzlu kahve, yumuşak ve incelikli duruşuyla leylak gri gibi Top 10’daki bütün renklere uyum sağlıyor. Pembe kuvars, bebe mavi, leylak gri ile en iyi uyumu yakalayan buzlu kahve, yumuşak pembeler, şeftali, lavanta tonları ile hoş duracaktır.

2016 Yaz Tesettür Kombin

Parlak Yeşil Nasıl Kombinlenir?

Doğayı temsil eden top 10’un en enerjik tonlarından biri de parlak yeşil. Düğün çiçeği gibi baştan aşağı tek ton olamayacak parlak yeşil, floral desenlere uyum sağlıyor. Şnorkel mavi, bebe mavi, deniz mavisi ile bir araya gelebilir; siyah ve beyazla da sakinliği yakalayabilir.

Yazı: Büşra Karagöz

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir