Ayakkabı Kutusundan Dekoratif El İşi Kutunu Kendin Yap

Ayakkabı Kutusundan Dekoratif El İşi Kutunu Kendin Yap

Ayakkabı Kutusu Kaplama

Bayanların en büyük hobisidir alışveriş, özellikle de ayakkabılar tutkumuzdur. Ben de dahil, eminim bir çok bayanın evinde fazlaca vardır ayakkabı kutuları. Peki hiç bu ayakkabı kutularının, farklı renkte olması ve düzensiz gözükmesi rahatsız etti mi benim gibi sizi de?

Buradan yola çıkarak bu hafta sizlerle ayakkabı kutularını kaplayacağız. Dekoratif olarak şık bir görüntüye sahip olacak hatta farklı amaçla kullanabileceğimiz alternatifleri göreceğiz.

Ayakkabı Kutusu Kaplama

Malzemeler

  • Ayakkabı kutusu
  • 2 farklı desen veya renkte duvar kağıdı
  • Yapıştırıcı
  • Cetvel
  • Makas

Ayakkabı Kutusu Kaplama

Yapılışı:

Kapak ve kutusu ayrı renklerde yapabileceğiniz gibi aynı renkte de yapabilirsiniz. Duvar kağıdının üzerine kutuyu yerleştirip kenarlarını çizerek işaretliyoruz. Kutunun yükseklik ölçüsüne göre duvar kağıdı kenarlarından pay bırakarak tekrar çiziyoruz, çizdiğimiz çizginin içinden 1 cm pay bırakıp katlanırken ki kolaylığı sağlıyoruz. 4 tarafı da içe doğru yapıştırıcı kullanarak katlayıp sabitliyoruz. Üst kapağını da aynı şekilde, sahip olduğunuz kutuya göre ölçüsünü alarak kaplıyoruz.

Ayakkabı Kutusu Kaplama

Dilerseniz elinizdeki tüm kutuları bu şekilde kaplayıp üzerlerine ayakkabı modelinizi hatırlatacak bir etiket yapıştırıp saklayabilir ve dekoratif şıklığı yakalayabilirsiniz. Saklama kabı olarak takılarınızı, cd’lerinizi, ilaçlarınızı aklınıza gelebilecek elinizin altında bulunması gereken her şeyi bu kutuya koyabilir veya benim gibi kutunun bir köşesinden delik açıp el işlerinizi koyabilirsiniz.

Seçim sizin, iyi günlerde olsun.

Yorumlar

“Ayakkabı Kutusundan Dekoratif El İşi Kutunu Kendin Yap” için bir cevap

  1. Susutown dedi ki:

    Aman ne kadar ilginc bir DIY projesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir