Avrupa Yakası’nın En İyi Kitap Cafe’leri

Avrupa Yakası’nın En İyi Kitap Cafe’leri

İstanbul Avrupa Yakası Kitap Kafeleri

İstanbul’un yoğun iş hayatı ve trafiğinden dolayı kitaba yeterince zaman ayıramadığımız yadsınamaz bir gerçek. Eğer iyi bir kitap okuruysanız, İstanbul’un çeşitli semtlerinde çay ve kahve eşliğinde kitaplarınızın büyülü dünyasına dalabilirsiniz. Hafif müzik ve nefis tatlarla kitapseverleri bekleyen mekânlar, fazlasıyla ilgi çekici.

Bu mütevazı mekanlarda kitap okuma keyfiniz hiç kaçmadan saatlerce vakit geçirebildiğiniz gürültüden, kalabalıktan tamamen uzağında kalabiliyorsunuz. Haftanın iş yorgunluğunu üzerinizde atabileceğiniz, hem kahvenizi yudumlamak hem de kitabınızı okumak istemez misiniz? İşte verimli ve keyifli bir okuma için İstanbul Avrupa yakasında uğrayabileceğiniz kitap kafeler…

Minoa Books & Coffee

Minoa Books & Coffee

Edebiyattan sanata, fotoğrafçılıktan grafik tasarıma, bahçecilikten yeme-içme kültürüne, çocuk kitaplarından çizgi romanlara kadar pek çok alanda, sayısı 45.000’in üzerindeki Türkçe ve İngilizce kitapları misafirleriyle buluşturan Minoa, İstanbul Avrupa yakasının 3 farklı konumunda hizmet veriyor. 3 katlı kitabevi ve 80 misafir kapasiteli bir kafe olarak Beşiktaş Akaretler’de hizmet vermeye başlayan mekan, kitap-kahve ikilisinin karşı konulmaz tadını Nişantaşı ve Levent’te açtığı diğer şubeleriyle daha fazla kişiye ulaştırmayı başarıyor. Maslak’ta ise sadece kitaplarını sergiledikleri bir kitabevi de bulunan Minoa, ziyaretçilerinin satın da alabilecekleri kırtasiye ve ev dekorasyonu alanında tasarım ürünleri sunuyor.

Minoa Books & Coffee

Minoa Akaretler

Adres: Vişnezade, Süleyman Seba Cd. 52/A, 34357 Beşiktaş/İstanbul
Telefon: (0212) 236 94 52

Minoa Bookstore Mudo Concept

Adres: Ayazağa, Eski Büyükdere Cd. No:25, 34000 Sarıyer
Telefon: (0212) 290 80 90

Minoa Bookstore Mudo Concept

Adres: Teşvikiye Mah. Akkavak-Şekayık Sok. No: 47/2 Tunaman Çarşısı 1. Bodrum Kat, 34365 Şişli
Telefon: (0212) 291 00 31

İstanbul Kitapçısı Karaköy

İstanbul Kitapçısı

Kitap-kafe ve kitap-dergi olarak iki farklı konseptte hizmet veren İstanbul Kitapçısı, şehrin en ulaşılabilir noktalarında ziyaretçilerine kapılarını açıyor. İstanbul Avrupa yakasında Karaköy, Eminönü, Sultanahmet – Şerefiye Sarnıcı, Müze Gazhane, Bağcılar, Mecidiyeköy şubelerinde kitap kafe; Beşiktaş, Beyoğlu ve Topkapı – Panorama 1453 Tarih Müzesinde sadece kütüphane olarak hizmet veriyor.  Şehrin en güzel manzaralarını izleyebileceğiniz, boğaz kokusunun kitap kokusuna karıştığı Karaköy ve Eminönü şubeleri daha çok rağbet görüyor. Kültür sanat, eşsiz lezzetler, mükemmel bir konfor ve tasarım, hepsinin bir arada olduğu İstanbul Kitapçısı Karaköy ve Eminönü’nde kimi zaman buz gibi limonata kimi zaman da soğuk kahve kitap keyfinize eşlik ediyor. Hem binlerce kitap hem eşsiz manzara hem de nefis lezzetler sunan İstanbul Kitapçısında İBB’nin düzenlediği çeşitli etkinliklere de rastlamak mümkün.

İstanbul Kitapçısı

İstanbul Kitapçısı Karaköy

Adres: Kemankeş Karamustafa Paşa Mahallesi Karaköy Şehir Hatları Vapur İskelesi 2. Kat Beyoğlu

İstanbul Kitapçısı Eminönü

Adres: Şehir Hatları Katip Çelebi İskelesi Fatih
Telefon:(0212) 522 47 77

Karaköy Books and Coffee

Books and Coffee

Books & Coffee, ‘iyi kitap, iyi kahve‘ fikrini misafirleriyle buluşturan özgün bir konsept. Dünyadaki farklı noktalardan tedarik edilen kahve çekirdeklerini son aşamaya gelene kadar bizzat işleyerek eşine az rastlanan blendler hazırlarken, farklı kitaplarla okurların zevklerine hitap ediyor. Karaköy’den Tünel’e doğru yükselen enfes kahve kokusunun kaynağı olan mekan, aynı zamanda sosyal sorumluluk ve sürdürülebilir gelecek gibi konulara da önem vererek 3. nesil kahveciliğin çehresini değiştiriyor. Edebiyat sohbetleri, taze kahveler ve daha birçok şey iyi ki Books & Coffee var dedirtiyor. Denizden esen hafif bir meltem, umut veren bir yaz hikayesi, favori kahvenizin en usta haliyle Books & Coffee Karaköy’de…

Books and Coffee Karaköy

Books & Coffee Karaköy

Adres: Azapkapı, Teğmen Hüseyin Sofu Sk. No:13, 34431 Beyoğlu / İstanbul
Telefon: (0212) 251 32 49

Kırmızı Kedi Books & Coffee

Kırmızı Kedi Books & Coffee

Her şubesinde aynı kahvenin aynı özenle demlendiği Books and Coffee’nin Kırmızı Kedi Yayınları ile ortaklaşa hizmet verdiği Şişhane, Beşiktaş, Beylikdüzü AKM içerisinde yer alan üç mağazası, kitap-kahve müdavimlerinin İstanbul Avrupa yakasında uğrak yerleri olmayı başarıyor. Kırmızı Kedi’nin geniş kitap seçenekleri ve Books & Coffee’nin taze kavrulmuş nitelikli çekirdekleri ile demlenen enfes kahve, bundan daha iyisi nasıl olur dedirtiyor. Size de Kırmızı Kedi Books & Coffee’de keyifle kahvenizi yudumlarken iş/ders çalışmak ya da sevdiğiniz bir kitabınızı okumak kalıyor.

Kırmızı Kedi Books & Coffee Şişhane

Kırmızı Kedi Books & Coffee Şişhane

Adres: İlk Belediye Caddesi Şahkulu Mahallesi Arkadaş İş Hanı No:2 Beyoğlu
Telefon: 0212 674 66 19

Kırmızı Kedi Books & Coffee Beylikdüzü

Adres: Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi Cumhuriyet Mah. Cumhuriyet Cad. No:26 (Giriş Kat) Beylikdüzü
Telefon: 0212 872 37 82

Kırmızı Kedi Books & Coffee Beşiktaş

Adres: Sinanpaşa Mahallesi Beşiktaş Cad. No:29/31 Beşiktaş
Telefon: 0212 327 16 64

Çayistanbul Kafe

Çayistanbul Kitap & Kafe

İstanbul Avrupa yakasında Fatih ve Eyüp’te özellikle çay – kitap severlerin buluştuğu bir mekan burası. 73 çeşit çayı, açık ve kapalı bahçesiyle ev samimiyetinde olan bu mekanda çayınızı içerken kitap okumak hayli keyif verici. Adı üstünde Çayistanbul Kafede öncelik çay olsa da sıcak ve soğuk kahve çeşitleri de bulunuyor. Hatta mekan sabah kahvaltıyla başlayıp gün içerisinde aperatif atıştırmalıklar, nefis tatlılar, lezzetli salata ve ızgara çeşitleriyle devam eden geniş bir menüye sahip. Sabahtan akşama kadar huzurlu ve keyifli vakit geçireceğiniz bu mekan iki katlı ve üst kısım tamamen kitapseverlere ayrılmış, oldukça sakin ve huzurlu…

Eyüp Sultan camisinin hemen yanı başında bulunan mekan, camiyi ziyaret ettikten sonra bir kahve ile İstanbul’u anlatan bir kitabın içinde hayallere dalmaya davet ediyor. Ayrıca Çayistanbul Kafede misafirlerinin duygularını yazıp yapıştırabileceği bir de not köşesi bulunuyor. Sizde kitaplarla iç içe bu keyif mekanına uğradığınızda iki satır not bırakmayı unutmayın.

Çayistanbul Fatih

Adres: Kalenderhane, Cemal Yener Tosyalı Cd. No:72 34134 Fatih
Telefon: 0212 522 22 05

Çayistanbul Eyüp

Adres: Eyüp Merkez, Cami Kebir Sk. No:1 34050 Eyüpsultan
Telefon: 0212 545 05 50

FilBooks Karaköy

Filbooks

Sanatçı kitaplarının yanı sıra fotoğraf tarihi ve teorisiyle ilgili kitapların, dergilerin, çocuk kitaplarının, bağımsız yayınların ve tatlı ıvır zıvırların yer aldığı bir kitap kafe olan Filbooks’ta aynı zamanda atölyeler, sanatçı konuşmaları, söyleşiler ve başka kolektif etkinlikler de düzenleniyor. Rahat koltuklarda yayılıp kahvaltınızı edebileceğiniz, raflardan bir kitap seçerek salıncakta kahvenizi yudumlayabileceğiniz ya da arkadaşlarınızla buluşup güzel bir tatlıyı paylaşabileceğiniz hem sıcak hem de çok keyifli bir mekan. Bir hafta sonu keyfi, hafta içi akşam kahvesi ya da özlenenlerle buluşma günü için akla ilk gelebilecek mekanlardan bir tanesi.

Filbooks Karaköy

Adres: Kemankeş Karamustafa Paşa Mahallesi, Ali Paşa Değirmeni Sokak, No 1/A, Beyoğlu, İstanbul
Telefon: (0212) 2431994

Hypatia İstanbul

Hypatia İstanbul Kitabevi & Restoran & Kafe

Adını matematikçi, astronom, filozof ve dünyanın ilk bilim kadını olan Hypatia’dan alan bir kitap-kafe. Fi-Çi-Pi, Aeden ve Gör Beni kitaplarının yazarı Azra Kohen’in sahibi olduğu mekan, bütün duvarı kaplayan kitapları, tavandan sarkan sarmaşıkları, güzel müzik ve duvardaki yazılarıyla dikkat çekiyor. Girişinde adını aldığı Hypatia’nın kim olduğuna dair bilgilerin olduğu mekan aynı zamanda bir kitapçı. Raftaki kitapları satın alabilir hatta zarar vermemek koşuluyla okuyabilirsiniz. Üst katında biraz daha sakin bir kütüphanesi ve toplantı odası da olan Hypatia,  ders ve dizüstü ile çalışmak için oldukça uygun bir yer. Ayrıca havalar ısınınca çıkabileceğimiz hoş bir bahçesi de var. .

Hypatia İstanbul Beşiktaş

Adres: Vişnezade, Süleyman Seba Cd. No:45, 34357 Beşiktaş
Telefon: (0212) 260 90 66

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir