Arze İstanbul: Lübnan Lezzetlerini Üsküdar’a Taşıyan Mekan

Arze İstanbul: Lübnan Lezzetlerini Üsküdar’a Taşıyan Mekan

Arze İstanbul Lübnan Lezzetleri

Üsküdar Belediyesi tarafından yeme içme kültürünün yeni adresi olarak düzenlenen Uncular sokağı, bir Lübnan lokantasına da ev sahipliği yapıyor. Lübnanlı bir aile lokantası olan Arze İstanbul’da işin başında yeğen, mutfakta ise halalar çalışıyor. Lübnan mutfağına ait geleneksel ve popüler lezzetlerden oluşan bir menüye sahip olan restoranın ismi Lübnan bayrağında yer alan sedir ağacına halk arasında kısaca ‘arze’ denmesinden geliyor.

Farklı Kültürlerin Yemeklerini Denemek İsteyenlere…

Lübnan mutfağının dünyaca tanınıyor olması bu mekana gitme sebeplerinden biri oluyor. Dünya etnik mutfakları arasında zirvedeki yerini hak eden Orta Doğu ve Lübnan mutfağı, tadım yapan herkesi kendisine hayran bıraktıran lezzetleriyle biliniyor.

Arze İstanbul Lübnan Mutfağı

Arze İstanbul’da Ne Yenir?

Dışı çıtır, içi dolgulu ve iyi kızartılan falafel, üç farklı iç harçla hazırlanan sembusek, patlıcan, nohut, tahin üçlüsüyle yapılan mutabbal, kızarmış ekmek salatası fattuş ilk dikkat çeken lezzetleri oluyor. Menüde bulunan diğer lezzetler ise tabbule, fatayer, labneh, kibbeh, muhammara, manakiş, batata harra, humus… Kendi spesiyalleri olan Arze tabağı ve Lübnan tabağı da müdavimlerinin favorisi oluyor.

Arze İstanbul

Arze İstanbul’da Nerede?

Pazartesi hariç her gün açık olan mekan 13:00-22:00 arası hizmet veriyor. Marmaray Üsküdar durağına 5 dakika mesafede yer alan mekanın konumu araç trafiğine kapalı. Eğer kendi aracınızla gelecekseniz Doğancılar yokuşundaki ücretsiz otoparka ya da Hakimiyeti Milliye caddesinde yol üstü İsparklar’a bırakarak yürüyebilirsiniz.

  • Adres: Mimar Sinan, Uncular Cd. 32A, 34672 Üsküdar/İstanbul

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir