Anneler Gününü Anne – Kız Etkinlikleri İle Kutlayın

Anneler Gününü Anne – Kız Etkinlikleri İle Kutlayın

Anneler Gününe Özel Etkinlikler

Anneler gününe çok az kaldı! Annesine ne alacağına karar veremeyenler için, bu anneler gününü diğerlerinden farklı kılacak fikirler düşündük. Küçük mutfak aletleri, takılar, örtüler, kıyafetler gibi her sene aldığınız hediyelerin yanı sıra, bu yıl annenize her anı dolu dolu geçecek bir gün hediye edebilirsiniz.

Sevdiklerinize verebileceğiniz en güzel armağan, onlarla birlikte keyifli zaman geçirmektir. Bu kıymetli zamanı, özel etkinliklerle taçlandırarak unutulmaz olmasını sağlayabilirsiniz. Annenizi götüreceğiniz lezzetli bir brunch, bir yandan aheste aheste bir şeyler atıştırırken diğer yandan da uzun uzun anne kız sohbet etmeniz için harika bir zaman dilimi olabilir.

Anneler Gününe Özel Etkinlikler 5

Hafta sonu boş vaktiniz varsa bir çılgınlık yapıp uçak bileti alabilir ve uzun zamandır bakıp bakıp, iç çektiğiniz o tatil köyüne iki kişilik rezervasyon yaptırabilirsiniz. Hangi etkinliği seçerseniz seçin, unutmayın ki amaç bu anlamlı günde annenizle bütün yaşamınız boyunca gülümseyerek anımsayacağınız her anı dolu bir gün geçirmek. İşte sizin seçtiğimiz alternatif anneler günü etkinlikleri…

Anneler Gününe Özel Etkinlikler 5

Manzara şahane, yemek bahane!

Dünyadaki en güzel yemekleri annelerin hazırladığı konusunda hem fikir olsak da bu anneler gününde annenize tatil yaptırın. Onu, Pazar sabahı güzelce uyandırıp ev kahvaltısı yerine lezzetini kanıtlamış bir brunch’a götürün.

Şehir manzaralı, göze ve damağa hitap eden yeşillikler içindeki bir restoranı veya şık otel restoranlarından birini seçebilirsiniz. Huqqa, Lokma, Mabeyin, Fua Maçka, Taş Kahve Emirgan, Nişantaşı Van Kahvaltı Evi, Pinhan veya Emirgan Sutiş gibi mekanlara göz atabilirsiniz.

Anneler Gününe Özel Etkinlikler

İki bilet, iki küçük valiz, yolculuk vakti!

Anneler gezmeyi çok sevse de ev işlerinden, misafirlerden, çocuk bakımından bir türlü tatil yapmaya fırsat bulamazlar. Bu anneler günü, yurt içi ve yurt dışı seyahat alternatiflerini değerlendirmek için harika bir zaman olabilir.

Tur acentalarının anneler günü gezi paketlerini inceleyebilir veya kendi programınızı kendiniz oluşturabilirsiniz. Gaziantep’e bilet alıp, hem dillere destan Antep mutfağını keşfedebilir hem de tarihi bir gezi organize edebilirsiniz. Ya da kaplıca otellerinden birine rezervasyon yaptırıp şifalı suyun etkisini hem ruhunuzda hem de bedeninizde hissedebilirsiniz. Retaj Royale İstanbul, Şah inn Paradise, Altınoluk Elbis Otel, Adenya Resort Otel, Yalova Mahal Palas, İkbal Thermal Hotel & Spa veya Korel Thermal Resort Hotel seçeneklerini inceleyebilirsiniz.

Anneler Gününe Özel Etkinlikler

Bugün sahnede anneniz var!

Annenize sanat dolu bir etkinlik armağan etmek istiyorsanız, tiyatro harika bir seçim olabilir. Çoğu anne için tiyatro, küçükken çocuklarını götürdükleri keyifli bir etkinlikten başka bir şey ifade etmemektedir. Başarısını kanıtlamış bir müzikale ya da oyuna önlerden bilet alarak, annenizi mutlu edebilirsiniz.

Bu sene anneler gününde, Candan Erçetin şarkılarını Bostancı Gösteri Merkezi’nde anneler ve kızları için söyleyecek. Candan, “Annem sen benim yanıma kalansın” diye salonu inlettiğinde annenize sıkı sıkı sarılmayı unutmayın.

Anneler Gününe Özel Etkinlikler


Başka neler yapabilirsiniz?

Bu etkinliklerden farklı olarak; Pera Eğitim Atölyesinde veya İstanbul Modern’de anneler günü için düzenlenen özel etkinliklere katılabilirsiniz. AVM’ye gitmeyi çok seviyorsanız 212 İstanbul AVM, Optimum Outlet Ankara, Capacity AVM, Marmara Forum ve Carousel gibi alışveriş merkezlerinden birine giderek hem anneler günü programlarına katılabilir hem de birlikte alışveriş yapabilirsiniz.

Hangi etkinliği seçerseniz seçin, annenize onu ne kadar çok sevdiğinizi tekrar tekrar hissetirin. Anneler gününüz şimdiden kutlu olsun.

Hazırlayan: Hümeyra Yabar

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir