Anadolu’nun Geleneksel Lezzeti Gözlemeyi Bolu Kubbealtı’nda Deneyin

Anadolu’nun Geleneksel Lezzeti Gözlemeyi Bolu Kubbealtı’nda Deneyin

Kubbealtı Gözleme Bolu

Çocukken büyüklerimizin odun ateşinde pişirip, sıcacık haliyle elimize tutuşturduğu, erimiş peyniri, çıtır çıtır hamuru ve dayanılmaz lezzetiyle hiçbir zaman hayır diyemediğimiz geleneksel lezzetimiz gözlemeye birçok yerde rastlamamıza rağmen, bizi o günlere götürecek ve damaklarımıza ziyafet çektirecek kadar iyisini bulmamız bir hayli zor olabiliyor.

Hamurun kıvamından, peynirin miktarına; hazırlanan mekanın hijyeninden, servis edilme şekline kadar birçok şartı olan “iyi gözleme”yi arayanlar onu şirin kent Bolu’nun tam merkezinde Kubbealtı’nda buluyorlar. Yıllardır süregelen bu lezzetli yiyeceğin klasikleşen haline ve de farklı yorumlanmış çeşitlerine burada rastlamak mümkün. Siz de Bolu’nun gözde gözlemecisi Kubbealtı’nı keşfetmek istiyorsanız yazımıza buyurun.

Kubbealtı Gözleme Bolu

Klasik mi Orijinal mi? Tarafınızı Seçin!

Gözleme denince akla ilk gelen elbette çıtır çıtır hamuruyla içi bol erimiş peynirli lezzet bombası. Fakat burada öyle farklı çeşit gözlemeler var ki, yeni lezzetlere açık olmasanız bile aklınızın çelinmemesi, “şu patlıcanlının da bi tadına baksak mı acaba?” dememeniz mümkün değil. Peynirli, patatesli, patlıcanlı, ıspanaklı, kıymalı, sucuklu ve daha birçok çeşit gözlemelere ek olarak, mekanın en beğenilen ve tercih edilen seçeneklerinden yoğurtlu gözlemeler de ön plana çıkıyor. Yoğurtlu gözlemelerin de peynirli, patatesli, kıymalı, kaşarlı çeşitleri bulunuyor ve bu gözlemeler yenirken adeta leziz bir mantının da tadına bakıyormuşsunuz hissi uyandırıyor. Gözlemelere ek olarak katmerler de menüde kendisine yer buluyor. Sade, cevizli, kaşarlı, çikolatalı, toz şekerli, köy peynirli ve daha başka birçok çeşit katmer, ziyaretçilerin isteği doğrultusunda sıcacık hazırlanıp, servis ediliyor.

Kubbealtı Gözleme Bolu

Tarihi yapıda enfes kahvaltı keyfi

Bu mekanın en beğenilen özelliklerinden bir tanesi, tarihi bir hamamın restore edilmiş hali olması. Tarihi dokuya uygun olarak 2005 yılında Vakıflar Genel Müdürlüğü kontrolünde restore edilerek günümüzdeki haliyle işletmeye açılan mekan, o zamandan bu zamana misafirlerine sıcak ve samimi bir ortamda, tarihi yapıya şahitlik etme ve lezzet şöleni yaşama imkanı sunuyor. Mekanın kahvaltısı ise misafirlerini kendisine hayran bırakıyor. Taze ve lezzetli ürünlerin bulunduğu kahvaltılık seçenekleri, sınırsız çayla ve sade katmerle birlikte servis ediliyor. Tarihi yapıda, sıcacık bir atmosferde, samimi bir ortamda gözlerinizin önünde hazırlanan gözlemeler, hijyen konusunda da hiçbir endişe yaşamamanızı sağlıyor. Size de yalnızca bu güzel mekanın keyfini sürmek düşüyor.

  • Kubbealtı İletişim
  • Adres: Merkez Mahallesi, İzzet Baysal Caddesi, No:108, 14100 Bolu Merkez/Bolu

Kubbealtı Gözleme Bolu

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir