Anadolu Yakasının İncisi “Maarifet Kebap”

Anadolu Yakasının İncisi “Maarifet Kebap”

Alkolsüz Mekanlar Maarifet Tescilli Adana Kebapçısı

Alkolsüz Mekanlar: Maarifet Kebap

Hakiki bir kebap tatmak istiyorsanız sizlere bir önerimiz var “Maarifet Kebap”…

2012 yılından bu yana lezzetini dillere destan eden mekan İstanbul’un en nadide semtlerinden biri olan Küçük Çamlıca’da bulunuyor. Mekan, hakiki Adana kebabının tadına varmak isteyenlerin uğrak durağı haline geldi.

Alkolsüz Mekanlar Maarifet Tescilli Adana Kebapçısı

Neden “Tescilli Adana Kebabı” sorusuna ise şöyle yanıt veriyorlar:

“Adana Kebabı’nı diğer kebap türlerinden ayıran en önemli özellik, söz konusu kebabın üretiminde kullanılan etin, doğal ortamda ve kendine has bir floraya sahip bölge yaylalarında yetiştirilmiş erkek kuzulardan elde edilmiş olmasıdır. Ayrıca üretim tekniği ve ustalık da ürüne önemli ölçüde farklılık katmaktadır.

Adana Kültürü’ nün önemli unsurlarından birisi olan, Adana Kebabı’nı korumak ve gelecek kuşaklara, esas yapısını bozmadan ve bozdurmadan teslim etmek asıl amacı olarak belirlenmiştir. Ülkemizde ve yurt dışında yaygın olarak bilinen, beğeniyle tüketilen ve aranan Adana Kebabı, diğer kültür ürünlerimiz gibi, taklide ve yozlaşmaya maruz kalmaktadır. Tescilin amacı, Adana Kebabı’nın Türk damak zevkine uygun olarak korunması, aynı eseslarda devam ettirilmesi ve diğer kültürlere tanıtılmasıdır.”

Alkolsüz Mekanlar Maarifet Tescilli Adana Kebapçısı

Şimdi sizlerde dostlarınızla birlikte keyifli saatler geçirmek ve unutamayacağımız bir lezzeti deneyimlemek istiyorsanız yolunuzu Maarifet Kebap‘a düşürmenizi tavsiye ederiz.

Maarifet Kebap İletişim:
Adres: Küçük Çamlıca Mahallesi, Erkan Ocaklı Sokak No: 7/A Küçük Çamlıca İstanbul
Telefon: 0216 325 74 74

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir