Alkolsüz Restoranlar: Çadır Köşkü

Alkolsüz Restoranlar: Çadır Köşkü

Alkolsüz Mekanlar: Çadır Köşkü

Çadır Köşkü, Yıldız Parkı içinde bulunan tarihi bir köşktür…

Çırağan Sarayı’na ait olan koruda,1871 yılında “Sedir Köşkü” olarak inşa edilmiştir. Köşk Abdülhamit’ in hallinden sonra uzun yıllar kapalı kalmış, 1940 yılında Maliye Bakanlığı’nca İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne devredilmesi ve korunun “Yıldız Parkı” olarak adlandırılmasından sonra Çadır Köşkü onarılmış, 1949 -1960 yıllarında Avadis Çakır isimli pastane sahibi tarafından işletilmiştir.

27 Mayıs 1960 İhtilali sonrasında Çadır Köşkün’de Tanzimat Müzesi kuruldu.1982 yılında diğer köşklerle beraber kullanım ve işletme hakkı Turing’e verildi. 1995 Haziran ayında İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından devir alınmasıyla restorasyon çalışmalarına hemen başlanmış ve köşk bütünüyle restorasyondan geçirilmiştir.

Lezzet Durağı Çadır Köşkü

Leziz yemekleri ve zengin mutfağıyla Çadır Köşkü, muhteşem Yıldız Parkı içinde vazgeçilmez lezzet durağınız olacak. Hafta sonları ailece gidebileceğiniz huzurlu bir mekan arıyorsanız Çadır Köşkü en uygun adres olacaktır.

Yıldız Parkı içerisinde uzun yürüyüşler yapmak, doğayla iç içe olmanın tadına varmak isteyen İstanbullular Yıldız Parkı’nı tercih ediyor.

İletişim Bilgileri

Adres: Yıldız Parkı Beşiktaş
Telefon: (0212) 258 90 20

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir