Alışveriş Yaparken Kaliteden Asla Ödün Vermemeniz Gereken Parçalar

Alışveriş Yaparken Kaliteden Asla Ödün Vermemeniz Gereken Parçalar

2018 Tesettür Giyim Modelleri

Bazı parçalar vardır ki kalitesiz olmayı asla kabul etmez. “Ucuz etin yahnisi yenmez” misalindeki parçalar, fazla para harcamayayım derken bilakis daha çok masraf çıkarır.

Bir kışı bile kapatamayacak palto ve kaban modelleri, yağmurlarda giyerim diye alınan ama su geçiren botlar, güneşten korunayım derken gözleri bozan gözlükler, renklerini sevdiğiniz ama alerji yapan aksesuarlar

İşte alışveriş yaparken kalitesinden asla ödün vermemeniz gereken parçalar ve nedenleri…

2018 Ayakkabı Modelleri

1. Ayakkabı

Ayak sağlığı bir kadının dikkat etmesi gereken ilk parçalar arasında yer alıyor. Yaz – kış özen gösterilmesi gereken ayaklar tüm gün içinde oldukları ayakkabılara katlanmak zorunda. Ofiste, alışverişte, günün koşturmacası içinde işkence görmemek için ayakkabıda kalite çok önemli.

2018 Ayakkabı Modelleri

  • Taba Püsküllü Ayakkabı: Mango – Satın Al
  • Zigzag Turuncu Ayakkabı: Mango – Satın Al

Ucuza alınan topuklu ayakkabıların rahatsızlık boyutunu arttırdıkça arttırması; kalitesiz babetlerin tüm ayağı yara bere içinde bırakması; su geçirmez diye alınan botların içinin göle dönmesi… Tek sezon bile dayanamayan bu parçalar cebinizden yeniden para çıkmasına, tekrar tekrar masrafa neden olacak. Tam da bu nedenle akıllara gelmesi gereken bir söz var, “Ucuz alacak kadar zengin değilim.”

2018 Dış Giyim Modelleri

Kaban: Lanvin

2. Palto & Kaban

Kış sezonunda üzerimizden düşmeyen sıcacık günler vaadeden paltolar, kalitesinden ödün vermememiz gereken parçaların başında geliyor.

Kalitesi ve kalitesizi arasında neredeyse yarı yarıya fiyat farkı olan parçalar için indirim dönmelerini bekleyebilirsiniz. Ucuza alınan kötü kumaşlı paltolar bırakın sonraki kışa dayanmayı birkaç ay bile idare edemiyor. Tüylenme, şekil değiştirme, renk atma birçok sorun çıkaran tasarımlar paranızı boşa harcamanıza sebep oluyor.

2018 Güneş Gözlüğü Modelleri

3. Güneş Gözlüğü

Güneşten korunmaktan ziyade şıklığına önem verilen gözlükler tam anlamıyla bir aksesuara dönüştü. Ancak özellikle yaz günleri ihtiyaç duyulan gözlüklerin onaylı olmasına dikkat etmek gerekiyor.

Ultraviyole ışınlarından koruyan sağlık bakanlığı onaylı güneş gözlükleri hem bahar mevsimlerinde alerjiden koruyacak hem de sıcak yaz günlerinde güneşte gözlerinizi kısmanızı gerektirmeyecek. Sağlık açısından özenli olmak gereken güneş gözlüklerine hak ettiği parayı vermek, kaliteli bir gözlüğe sahip olmak önemli. Uzmanların çoğu zaman “kalitesiz güneş gözlüğü” takmaktansa hiç takmamak daha iyidir, görüşlerini dikkate almak gerek.

Değerli Mücevherler

4. Takı ve Aksesuar

Kalitesiz takı ve aksesuarlar, alerjiye, ciltte kararmaya yol açabiliyor. Altın ve gümüş takma alışkanlığı edinerek takı ve aksesuarları daha özenli hale getirebilirsiniz. Eğer bunlar cep yakıyorsa güvenilir markalardan sağlığa zarar vermeyecek kalitede tasarımlar seçmek gerekiyor.

Moda Editörü: Büşra Karagöz

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir