Akaretler’in Tatlı mı Tatlı Mekanı: B. Blok Bakery

Akaretler’in Tatlı mı Tatlı Mekanı: B. Blok Bakery

B Blok Bakery Akaretler

Denize karşı konumu, kafeleri, sanat etkinliklerine kucak açan kültür merkezleri, cıvıl cıvıl sokaklarıyla gençleri kendine çeken Beşiktaş’ta, San Sebastian usulü ‘creamy cheesecake’ ile adını duyuran ve iki şube olarak hizmet veren yeni nesil bir patisserie: B.Blok Bakery.

Akaretler’de 2015 yılında küçük bir dükkanda başlayıp gördüğü yoğun ilgiyle ikinci şubesini de açan B.Blok Bakery’nin bu başarısının arkasında Bensu Çamur yer alıyor. Mutfak sanatları eğitimi aldıktan sonra sektörde uzun bir süre tecrübe kazanan Bensu Çamur, cheesecake dükkanı hayalini de gerçekleştiriyor.

Akaretler B. Blok Bakery

Mekana Dair…

Kapısında müdavimlerinin kuyruk oluşturduğu B.Blok Bakery’nin iki şubesinde de sıcak ve samimi bir ortam hakim. İki mekanında da herkesin rahat edebileceği bir atmosfer oluşturmaya önem veren, modern bir mimari yerine daha klasik, eski pastaneleri hatırlatabilecek detaylar kullanılıyor.

B. Blok Bakery Akaretler

B.Blok’un ilk zamanlarına tanıklık eden eski cheesecake kalıpları kullanılarak tasarlanan duvar enstalasyonu, mekanın bütünlük ve aidiyet duygusunu hissettirmeyi amaçlayarak farklı bir ambiyans katıyor.

Beşiktaş rotanızın güzide mekanı olarak kaydedilmesi gereken bu mekana ilk girdiğiniz andan itibaren kendinizi buraya ait hissediyorsunuz.

B. Blok Bakery Brownie - Cheesecake

B.Blok Bakery’de Ne Yenir, Ne İçilir?

İstanbul’u kasıp kavuran San Sebastian Cheesecake furyasını başlatan mekan, kendileri bu lezzete creamy cheesecake diyor. Bu sayede popülerliği artan mekanın zamanla çikolatalı brownie ve cookileri de öne çıkıyor.

Bu mekan vitrinindeki tatlılarıyla cezbetse de soğuk büfesi ve ekmek üstü lezzetleriyle de ziyafet yaşatıyor. Taptaze demlenen çayları, nefis kahveleri, limonata çeşitleri ile içecek menüsü de tatlılarının lezzetlerine lezzet katıyor.

Mekan çok küçük olduğu için sıra bekleme riskiniz var ancak tadacağınız lezzetler buna değdi dedirtiyor. Gelelim mekanın nefis lezzetlerine ve neden çok sevildiklerine…

B.Blok Bakery Creamy Cheesecake

Yumuşacık Kıvamıyla Cheseecake

#bildiğinizbütüncheesecakeleriunutun mottosuyla benzerini İspanya’nın Bask Bölgesi’nde yer alan San Sebastian’da yiyebileceğiniz özel lezzeti creamy cheesecake, menüye girdiği günden itibaren büyük ilgi görüyor. Tam kıvamında, kreması hafif, hiç bir şekilde yumurta kokmayan ve peynir tadı hissedilmeyen, iki dilim halinde servis ediliyor. Gerçekten de akışkan ve yumuşacık kıvamıyla farkını ortaya koyan bu ürün, tadına bakınca akıllardan hiç çıkmıyor ve insanda yeniden yeme isteği uyandırıyor.

B. Blok Bakery Cheesecake

Nostaljik Pastanede Modern Tatlar

Creamy cheesecake’in başını çektiği nostaljik pastanenin ürün yelpazesinde Antep fıstıklı, yaban mersinli, havuçlu-cevizli, Kitkat ve Lotus cheesecake gibi modern tatlar da bulunuyor.

Bir cookie’den daha iyisi varsa o da beyaz çikolu, yulaflı ve cevizli olanıdır diyen mekanda, chocolate chip cockie de müdavimlerinin en çok tercih ettiği lezzetleri arasına giriyor.

B.Blok Bakery

Damak Çatlatan Brownie

Sıcak bir şekilde servis edilen beyaz çikolatalı brownie… Kekinin kıvamı, akışkanlığıyla beraber ağızda dağılması gerçekten mutlu edici bu lezzet yanında kahve ile birlikte harika bir ikili oluyor. Yazın sıcak günlerinde serinletici limonatayla da iyi gidiyor. Brownie’nin bir de fındıklı vişneli versiyonu var ki, o da damak çatlatan cinsten.


B.Blok Bakery İletişim:

  • Adres 1: Vişnezade Mahallesi, Şair Nedim Cd. No:35 Beşiktaş/İstanbul
  • Adres 2:  Refik Osman Top Sokak/Akaretler Beşiktaş İstanbul
  • Telefon: 0212 258 31 49
  • Çalışma Saatleri: 12:00/23:00

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir