Akaretler’in En Sıcak Mekanı: Mendel’s Coffee & Chocolatier

Akaretler’in En Sıcak Mekanı: Mendel’s Coffee & Chocolatier

Alkolsüz Mekanlar Beşiktaş Mendesl's Cafe

Ailecek kurdukları pastanelerinde nesiller boyu her gün çeşit çeşit tatlar üreterek büyüyen Atahan ve Emre ise tam bir çikolata tutkunu iki kuzen.

Bir gün, neler yapabiliriz diye dedelerinden kalan tarif defterini merakla karıştırırken, dedeleriyle bir yabancının yan yana durduğu eski bir fotoğraf bulurlar. Fotoğrafın arkasında “dostuma” başlığı ile bir çikolata tarifi yer almaktadır. Altındaki imza ise Mendels’tir. Bu gizli tarifle aradıklarını bulduklarını anlayan Atahan ve Emre, hem dedelerinin hem de dostluğunun güzel anısını yaşatmak ve yepyeni bir dünyada bu güzel tatla nice dostları gülümsetmek için Mendel’s çikolata dükkanını açmaya karar verirler.

Alkolsüz Mekanlar Beşiktaş Mendesl's Cafe

Kuruluş hikayesiyle içimizde sıcacık bir mutluluk uyandıran mekanı gidip görmeden olmazdı. Buraya gelip bu lezzetlerin tadına baktıktan sonra da bu mutluluk artarak devam etti.

Çilekli pasta ile eritilmiş beyaz çikolatanın müthiş buluşması olan Saint Germain ile siyah çayın Mendel’s tarafından en güzel harmanlanmış hali içerisindeki Türk çayı olan Harman Çay mutlaka denenmesi gerekenlerden.

Alkolsüz Mekanlar Beşiktaş Mendesl's Cafe

Muhteşem ikili çikolata ve kahveyi yeni mekanlarda denemek isteyenler, sıcacık ortamıyla alışılmış mekanlara yepyeni bir alternatif olan Mendel’s listelerine mutlaka eklemeli.

  • Mendel’s Coffee & Chocolatier 
  • Adres: Şair Nedim Cd. No:18 Akaretler/ Beşiktaş
  • Telefon: 0212 258 42 22

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir