Ağızları Açık Bırakan Balkan Lezzetleri BALKAN GÜNLERİ 2019 ‘da!

Ağızları Açık Bırakan Balkan Lezzetleri BALKAN GÜNLERİ 2019 ‘da!

Balkanlar

Balkanların lezzet dolu dünyasında keşfe çıkmaya var mısınız? EVFA Derneği‘nın düzenlediği Balkan Günleri 2019, 5 Mayıs‘a kadar İstanbullu ziyaretçilerini bekliyor olacak. Balkanlardan tüm dünyaya yayılan, hatta Sarat Mutfağı’nda dahi yer bulan Yemekler, Hamur İşleri, İçecek ve Tatlılar usta şeflerin elinden lezzet severlerle buluşuyor.

Balkan topraklarında yaşayan ihtiyaç sahibi aile ve bireylere, hiç bir ayrıcalık gözetmeksizin temel ihtiyaçları konusunda yardımlar götüren, başta gıda, barınma ve eğitim gibi çok çeşitli alanlarda ihtiyaç sahiplerine ulaşan ve hiç bir kar amacı gütmeyen EVFA Derneği‘nın, Balkan coğrafyasının unutulmaz lezzetlerini hatırda tutmak için düzenlediği BALKAN FEST 2019 Çekmeköy’de bulunan eski Testi Restoran’da Ramazan’a kadar ziyaretçilerini bekliyor.

Balkan Yemekleri

Balkan Lezzetleri

Balkan Fest’te etli yemeklerden hamur işlerine, leziz içeceklerden enfes tatlılara birbirinden farklı lezzetleri bulmak mümkün, Arnavutların Bayramlarda mutlaka yaptıkları Mish Oriz, zahmetli ama bir o kadar lezzetli Dobruca Mantısı, Boşnak köftesi olarak da geçen Pleskavitsa, meşhur çorba Supa, unutulmaz lezzetiyle Pita Böreği, ince ince açılan Boşnak Mantısı, Osmanlı esintileri barındıran Çevapi, Elbasan Tava, Balkanların kuzu çevirmesi Peçenye ve Saray Mutfağı’ndan Tuffahiye festivalin öne çıkan lezzetleri arasında yer alıyor. Bunların yanında dilerseniz Tavuk Şiş, Pizza, Lahmacun, Kuzu Şiş, Çağ Kebabı ve Adana Zırh kebabı gibi yöresel lezzetlerimizi de bu festivalde deneyebilirsiniz.

Balkan Tatlıları

Balkan Tatlıları

Ülkemizde adeta altın çağını yaşayan Balkan tatlılarını birde işin ustalarından tatmaya ne dersiniz? Meşhur Trileçe, geleneksel Boşnak tatlısı Hurmasica, Şöbiyet, Boşnak Baklavası ve Waffle, Balkan Günleri 2019’un leziz tatlı menüsünü oluşturuyor.

Balkan İçecekleri

Balkan İçecekleri

İster sıcak ister soğuk, Balkanlardan çıkan lezzetli aromatik içeceklerde festivalin dikkat çeken tatlarını oluşturuyor. Tropikal meyvelerden hazırlanan Asirat, yaban mersiniyle hazırlanan soğuk içecek Brovnitsa, enfes Reyhan Şerbeti, Boşnak Kahvesi, papatya çayı olan Kamilica Çayı, Güllü Çay ve Dibek Kahvesi, ister tatmak istediğiniz lezzetlerin yanında isterseniz de sonrasında deneyebileceğiniz içeceklerden…

Festival Hizmetleri

Festival, geniş ve ailecek rahatça vakit geçirebileceğiniz salonlarda yapılıyor. Ziyaretçilerine en hızlı şekilde Balkan lezzetlerini servis etmek için çalışan bir ekip, unutulmaz bir lezzet şöleni için hazır bekliyor. Ayrıca festivalde çocuklu aileler içinde etkinlik ve oyun alanları da yer alıyor.

Balkan Fest 2019

Festivale Nasıl Giderim?

Eğer toplu taşıma ile festival alanına gidecekseniz, Dudullu Metro istasyonunda otobüs duraklarından 11ÇB numaralı otobüse binip Benzinlik durağında inmeniz yeterlidir. Festival alanı bu durağa sadece 100m mesafede bulunmaktadır.

Araçla gelecek ziyaretçiler ise aşağıdaki harita üzerinden navigasyonla kolayca festival alanına ulaşabilirler.

Adres: Merkez Mah., Çavuşbaşı Cad. No:92, 34782 Çekmeköy / İstanbul (Eski Testi Restoran)

Festival ile ilgili detaylı bilgiye Balkanfest.ist adresinden veya Instagram üzerinden @balkanfest.ist adresinden ulaşabilirsiniz.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir