9 Adımda Şal Bağlama Sanatı

9 Adımda Şal Bağlama Sanatı

Elif Doğan Şal Modelleri

Şal bağlama sanatının en önemli kuralı olan doğru şal modellerini sosyal medyanın öne çıkan “moda blogger”larından öğrendik. Kimi oldukça cool, kimi oldukça salaş, kimi oldukça şık…

Her biri günlük hayatta oldukça yer bulan bu şal bağlama modelleri içinde sizin de sizin seçiminiz hangisi? İşte ilgiyle takip edilen instagram fenomenlerinden derlediğimiz 10 adımda şal bağlama sanatı.

Merve Hifa Çağlar

1. Merve Hifa: Umursamaz stiliyle güçlü duruşlara imza atan Merve Hifa Çağlar, şal bağlama stiliyle de özgün havasını kuruyor. Bir o kadar çabasız, bir o kadar rahat… Günlük hayatın vazgeçilmezi olacak çabasız şal stili için tek yapmanız gereken şalı arkadan bağlamak olacak. Ön kısmından kıvrılmış şal, sıkıca toparlanarak arkada birleşiyor ve bağlanıyor.

Elif Doğan

2. Elif Doğan: Zarif stiliyle beğeni toplayan Elif Doğan, günlük hayatında kullandığı şal bağlama modeliyle, duruşundaki asaleti bozmuyor. Oldukça minimal duruşlara imza atarken, güçlü stilinden asla ödün vermiyor. Günlük hayatta arkadan bağlayarak kullandığı şalların uçlarını kimi zaman öne alıyor. Klasik hijab bağlama modelini pamuklu şallarla yaparak daha minimalist bir hale dönüştürüyor.

Leena Asad

3. Leena Asad: Hijab bağlama modellerinde en sevdiğimiz, stiliyle de beğeni toplayan Leena Asad. Bir o kadar zarif, bir o kadar asil bu bağlama şeklini şifon şallarla denemelisiniz.

Esra Seziş Kiğılı

4. Esra Seziş Kiğılı: Şık ve bir o kadar sportif stilleriyle cool havayı elden bırakmayan Esra Seziş Kiğılı, olabildiğince rahat şal modelleri kullanıyor. Şalın iki ucuna arkaya atarak şekil verme derdinden kurtulurken sadeliği yakalıyor.

Şüheda Aydın

5. Şüheda Aydın: Kendi tasarımı olan şalları kullanmaktan asla vazgeçmeyen Şüheda Aydın, yaz aylarında pamuklu kış aylarında yün karışımlı şalları kullanmayı tercih ediyor. Daha çok desenlerin hakim olduğu bu şalları sade kombinlere hareket vermek için siz de deneyebilirsiniz.

Kuaybe Gider

6. Kuaybe Gider: Tasarımlarıyla olduğu gibi günlük yaşamındaki stiliyle de kendine hayran bırakan Kuaybe Gider, şal bağlama modeliyle de dikkati çekiyor. Kimi zaman arkadan bağlayarak, kimi zaman da tek ucunu arkaya atarak kullandığı modeller her haliyle konforlu.

Hülya Aslan

7. Hülya Aslan: Her haliyle beğeni toplayan stil danışmanı Hülya Aslan‘ın şal bağlama modeli de oldukça konuşuluyor. Aslında dakikalarca uğraş gerektirmeyen bağlama şeklini yapamayan birçok kişi bulunuyor. Genel olarak iğnesiz bağladığı şalını sıkı sıkı arkadan bağlayan Hülya Aslan’ın modeli de oldukça kullanışlı.

Dalal AlDoub

8. Dalal AlDoub: Tesettürlü kadınlar tarafından oldukça ilgi gören Dalal AlDoub ‘un kendine has bir stili var. Bone – eşarp arası kullandığı model, ülkemizde pek yaygın olmasa da yeni yeni hazır şal modelleriyle gündeme oturuyor.

Sena Sever

9. Sena Sever: Sena Sever, her zamanki şık duruşundan şal bağlama stiliyle de ödün vermiyor. Şifon şalları kimi zaman tek tarafını omuzdan arkasına atarak kimi zaman da oldukça şık duran hijab stillerle kullanıyor. Abartıdan uzak olmakla beraber şık olduğundan kesinlikle şüphe edilmeyecek bağlama modelini mutlaka denemelisiniz.

Büşra Erdoğan Toroman

10. Büşra Erdoğan Toroman: Sıcak yaz günlerinin en rahat şal bağlama modelini kullanan Büşra Erdoğan Toroman, minimalist haliyle zarif bir stil sunuyor. Uğraş gerektirmeyen bu yöntemi, şalın bir ucunu kısa bir ucunu uzun bırakıp, uzun kısmı arkaya atarak kullanın.

Moda Editörü: Büşra Karagöz

Yorumlar

“9 Adımda Şal Bağlama Sanatı” için bir cevap

  1. Hatice barak dedi ki:

    Ofisstilde gri tonlarındaki kap hangi markaya ait

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir