Yeşiltopuklar Online Alışveriş

5 Hareketle Karın Kaslarınızı Kuvvetlendirin

5 Hareketle Karın Kaslarınızı Kuvvetlendirin

Karın Kaslarını Kuvvetlendirici Hareketler
Havaların iyice soğumaya başladığı, kış mevsimini derinden hissetmeye başladığımız şu günlerde herkese bir rehavet çökmüş durumda. Yapılan araştırmalara göre kış mevsiminde karın kasları en rahat dönemlerini yaşar. Çünkü yaz mevsimine göre daha fazla oturmakta ve daha fazla hareketsiz kalmaktayız.

Güzel bir fiziğe sahip olmak için göbek hiçbir zaman istenmez. Göbekli olmak kader değildir. Göbeğinizi, size özel hazırlanmış diyet programı ve karın kaslarınızı kuvvetlendirerek yok edebilirsiniz. Bu yazımda sizlere 5 hareketle karın kaslarınızı nasıl kuvvetlendirebileceğinizi anlatacağım.

Karın Kaslarını Kuvvetlendirici Hareketler

  • 1.Sırt üstü uzanın, dizlerinizi bükerek ayak tabanlarınızın yerle temas etmesini sağlayın. Kollarınız gövdenizin yanındayken burnunuzdan derin bir nefes alın. Elleriniz dizinize temas edecek şekilde karnınızı sıkıştırın ve bu sırada aldığınız nefesi verin. Tekrar başlangıç pozisyonuna geri dönün.
  • 2.Elinize herhangi bir nesne alın (plastik top,ufak yastık vs). Sırt üstü sert bir zemine uzanın. Ayak tabanlarınız yerle temas edecek şekilde bükük olsun. Elinize aldığınız nesneyi her iki elinizle kollarınız 90 derece olacak şekilde havada tutun. Her iki bacağınızı dümdüz kaldırın. Nesneyi bacaklarınızın arasına alın. Ve yavaş yavaş yer indirin. Başlangıç pozisyonuna geri dönün. Hareketi yaparken zorlandığınız yerde nefes verip rahatladığınız noktada nefes alın.
  • 3.Sırt üstü sert bir zemine uzanın. Ayak tabanlarınız yerle temas edecek şekilde dizlerinizi bükün. Her iki elinizi başınızın altına koyun. Başınızı sağ dizinizin doğrultusunda kaldırın. Ve başlangıç pozisyonuna geri dönün. Sağ tarafı tamamladıktan sonra aynı hareketi sol tarafa doğru yapın.
  • 4.Plank hareketi karın kaslarının kuvvetlendirilmesinde oldukça etkili bir egzersizdir. Karın kaslarını kuvvetlendirmenin yanında vücut esnekliğini artırır, dik bir duruş kazanmanıza yardımcı olur, dengenin gelişmesini sağlar. Bu harekette önemli nokta kalabildiğinizce uzun kalmanızdır. Zaten kaslarınızın kuvveti arttıkça bu pozisyonu koruma sürenizin artacağını göreceksiniz.
  • 5.Side plank ya da yan plank hareketi olarak adlandırılan egzersiz de karın kaslarının kuvvetlendirilmesinde oldukça etkindir. Bu hareketi aşağıdaki pozisyonda hem sağ hem de sol yan tarafınız üzerinde uygulayın. Olabildiğince uzun süre bu pozisyonu korumak önemlidir.

Karın Kaslarını Kuvvetlendirici Hareketler

Bu egzersizler herhangi bir materyale ya da spor salonlarına ihtiyaç duymadan evde tek başınıza yapabileceğiniz basit ama etkili hareketlerdir. Bu hareketleri haftanın en az 5 günü ve her hareketi en az 10 tekrar 3 set ve 6 hafta boyunca yaparsanız karın kaslarınızdaki değişimi göreceksiniz. Bu egzersizleri diyetle birleştirdikten sonra incelen belinizle aynada gördüğünüz kişiyi daha çok seveceğinizi ve kendinizle daha barışık olacağınızı temenni ediyorum.

Sizde Fikirlerinizi Paylaşın

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *