5 Adımda Pratik ve Şık Kombin Yapmanın Yolları

5 Adımda Pratik ve Şık Kombin Yapmanın Yolları

Tesettür Giyim Modelleri 2018

Giysi dolaplarının başında çaresizce düşünmek istemeyenler buraya!

5 adımda pratik ve şık kombin yapmanın yolları tam olarak bu yazımızdan geçiyor. İşte hem zamandan hem paradan tasarruf ettirecek birbirinden önemli ipuçları…

Tesettür Giyim Modelleri 2018

1- Dolapların Olmazsa Olmaz Anahtar Parçaları Nelerdir Öğrenin

Tesettürlü kadınların dolaplarında olması gereken belli başlı kıyafetler, ne giysem derdine çare olan kurtarıcı parçalardır. A kesim siyah elbise, yüksek bel pantolon, beyaz tunik, krem renk trençkot, maksi boy palto, kalem etek… Modası asla geçmeyen ve kombinlerin süper kahramanı olan ve  her zaman kurtarıcınız olacak bu parçaları dolabınızdan eksik etmeyin.

Tesettür Giyim Modelleri 2018

2- Dolaplarınızda Yer Açın

Dolaplara kıyafet detoksu yaptırmaya var mısınız? Bir yığın giysiyle dolu dolaplar arasından kaç parçayı sıklıkla kullanıyorsunuz? Kullanmadığınız halde bir o kadar elbise arasından seçim yapmak da zorlaşıyor, pratik bir kombin için göz kalabalığına neden oluyor. İşte tam da bu sebeple boş bir vaktinizde tüm dolabı boşaltıp 1 yıl içinde kullanmadığınız tüm parçaları kaldırın. Hatta yıllarca giyilmemiş onlarca kıyafeti ister 2. el kıyafet mağazalarına verin isterseniz de ihtiyacı olabilecek insanlar için toplanan kıyafet kutularına götürün.

Tesettür Giyim Modelleri 2018

3- Renk Uyumlarını Öğrenin

O çok sevdiğiniz kırmızı ceketinizi bir türlü kombinleyemiyor musunuz? Belki de sebebi renk uyumlarını iyi bilmemenizdendir. İşte tam da bu yüzden pratik kombinler yapabilmek için kontrast renk uyumu nasıl yapılır, ton sür ton trendi nedir, sezonun trend renk birliktelikleri nelerdir öğrenin. Yeşiltopukların moda sayfasında detaylı anlatımlarıyla bulabileceğiniz renk uyumları önerilerinden Hangi Renk Kıyafetle Hangi Renk Şal Kullanmalı? ve Karşıt Renklerin Birleştirici Gücü konuları dolap başında dakikalarca zaman geçirmenize son verecek.

Tesettür Giyim Modelleri 2018

4- Kalıplaşmış Düşünceleri Artık Bir Kenara Atın

Moda dünyasının yeni trendi, kurallara karşı çıkmak. Buna rağmen birçok kadın hala çanta ve ayakkabının rengi aynı olsun, gümüş ve altın bir arada kullanılmaz, o şık elbiseyle spor ayakkabı giyilmez, mor kazağın üstüne mor şal boğar gibi demode olmuş pek çok kalıplaşmış var. Hal böyle olunca dolapların karşısında dakikalar hatta saatler geçiyor. Siz siz olun unutmayın, o elbisenin altına o ayakkabı uymasa da olur.

Tesettür Giyim Modelleri 2018

5- İddialı Kıyafetler Süper Kahramanınız Olsun

Dolaplara kurtarıcı parçaların yanı sıra iddialı parçaları da eklemeyi unutmayın. Kırmızı rugan botlar belki her zaman kullanışlı olmasa da kurtarıcı parçanız siyah elbisenin altında harika bir görüntü yakalayacak. Toz değse kirlenecek diye almadığınız bembeyaz trençkot kurtarıcı bol pantolonunuzla harika olacak. Ve iddiasından korktunuz şeker pembesi ceket beyaz tuniğinizle harika olacak. Tam da bu sebeplerle kurtarıcı parçaların yanı sıra pek sık kullanmayacağınız ancak iddiasıyla şıklığı tek başına üstlenecek süper kahramanları da dolaplara ekleyin.

Moda Editörü: Büşra Karagöz

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir