40’lı Yaşlar İçin Stil Önerileri

40’lı Yaşlar İçin Stil Önerileri

40'lı Yaşlar İçin Stil Önerileri

Her yaşın ve her çağın ayrı bir stil anlayışı var. Yaş 40’lara gelince kombinler ve tasarımlarda değişiklikler olur. Eğer siz de bu yaş grubundaysanız stil önerilerimize kulak verin.

2015 Uzun Etek Modelleri

Etek

40’lı yaşlarda eteklerin modelleri ve renkleri önemlidir. Özellikle uzun kalem etekler 40’lı yaşlar için önerebileceğimiz modeller arasında. Bununla birlikte pileli etekler ve çan etekler yine tercih edebileceğiniz modeller arasında yer alıyor.

2015 Bayan Ceket Modelleri

Ceket

Ceketler maskülen bir stil gibi algılansa da, eteklerinizle kombinleyerek giyebilirsiniz. Uzun ceket tercih ediyorsanız, hatları gizli tutan zarif bir pantalonla birlikte kullanmaya ne dersiniz? Ceketlerinizin içine gömlek ya da balıkçı trikoları giymek isterseniz minimal şıklıktaki kolyeleri, aksesuar olarak kullanabilirsiniz.

2015 Bayan Gömlek Modelleri

Gömlek

Gömlek ve bluzlar her yaşta favorimiz. 40’lı yaşlarda desenli ve rengarenk kumaşlardan, yazılı tşörtlerden uzak durulmalı. Bunun yerine tek renk, tasarım olarak az detaylı gömlekler ve bluzlara gardroplarda yer verimelidir.

2015 Bayan Pantolon Modelleri

Pantolon

Pantolon seçiminizde dikkat edeceğiniz konu, modellerin özellikle bol kesim olmasıdır. Bacakları saran kumaş ya da kot cinsi pantolonlardan şiddetle kaçınılmalıdır. Popart battal desenler, pantolonda olmaması gereken desenler arasında. Bu sezon özellikle çizgili, ekoseli vintage görünümlü pantolonlara gardrobunuzda yer verebilirsiniz.

2015 Uzun Abiye Elbise Modelleri

Abiye elbiseler

40’lı yaş grubundaki tüm kadınlar vücut yapısına ve hatlarına göre, boyunun uzunluğunu ve kısalığını da esas alarak abiye elbise seçmelidir. Abiye elbiselerde renk seçeneklerini siyah, mor, bordo ve lacivertle özetleyebiliriz. Bunun yanında haki yeşil, koyu griler ve sakslar diğer renk alternatfileri arasında yer alabilir. Abiye elbise tercihlerinizde bedeni saran değil, daha rahat modeller ve az ışıltılı detayları tercih edebilirsiniz.

2015 Uzun Elbise Modelleri

Günlük elbise

Günlük kombinlerde tercihiniz elbiselerden yana ise, A kesim elbise modelleri size göre. Böyle bir kombinde hatlarınızı gizleyecek uzun hırkaları üstünüze alabilirsiniz. Çok renkli ve desenli modelleri bir kenara bırakarak daha sade formları düşünmelisiniz.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir