2016’da Takip Etmeniz Gereken 5 Aksesuar Trendi

2016’da Takip Etmeniz Gereken 5 Aksesuar Trendi

2016 Çanta Ayakkabı Aksesuar Trendleri

Aksesuarlar biz kadınların göz bebeği gibidir. Aslında yeterince çantamız vardır ama bir tanecik daha eklesek ne zarar gelir ki? Hem zaten o kolyeyi de sezonda beğenmiştik indirime girince kaçırmamak lazım, değil mi? Ayakkabılara hiç girmiyorum bile. Topuklusu, topuksuzu, kalın topuklusu, ince topuklusu, beyazı, pembesi, sporu, babeti hepsine hayran oluyoruz.

Aksesuar tutkumuz o kadar derin ki canımız hiçbir şey giymek istemediği zamanlarda ilk başvurduğumuz onlar oluyor. Şöyle ki; basit bir etek  ve tişört giydiğimizde bileğimizi saat ve incecik bilekliklerle donatıyoruz. Ya da beyaz gömleğimizin üzerine, uzun siyah renk elbisemizin üzerine kocaman kolyeler takıyoruz. Uzun mantomuzun altına giydiğimiz renk renk sneaker’lar, zincirli veya kürklü botlar, kolumuza, sırtımıza veya elimize aldığımız havalı çantalar sayesinde havamız bir anda U dönüşü yapıyor. Bu kadar tutkulu bir hevesimiz var iken gelin aksesuar hakkında 2016’da bizleri nelerin beklediğine bakalım. Bu arada sizin en sevdiğiniz aksesuarınız nedir?

2016 Çanta Ayakkabı Aksesuar Trendleri

Grafik Desenli Çantalar

Bu yıl çantalar oldukça renkli ve desenli. Grafik desenlerinin yoğun olarak kullanıldığı çantalarda dikkat çeken şey ise birkaç rengin birlikte kullanılarak 3D efekti vermesi. Enine ya da boyuna çizgiler, çeşitli figürler, emojiler… Oldukça eğlenceli çantalardan birine mutlaka sahip olmalısınız.

2016 Çanta Ayakkabı Aksesuar Trendleri

Sanat Eseri Gibi Ayakkabılar

Sırma işlemeler, payetler, inciler, üç boyutlu çiçekler, pullar, değerli taşlar… Masallardan fırlayıp gelmiş edasıyla vitrinleri süsleyen bu sanat eseri ayakkabılar gönlümüzü çoktan fethetti bile! Siz de ayakkabınız ile tarzınızı ortaya koymak isteyenlerdenseniz mutlaka göz atın.

2016 Çanta Ayakkabı Aksesuar Trendleri

Zincir Saplı Çantalar

Kısa zincir çanta sapları ya da çanta gövdesine kullanılan zincirler bu sezon çantalardaki büyük değişikliklerden biri haline geldi. Büzmeli çantaların da yükselişi ile iri zincir halkalı saplı modeller oldukça ilgi görüyor.

2016 Çanta Ayakkabı Aksesuar Trendleri

Etol

Düz mantonuzun yakasına etol atmak oldukça moda! Hem de nereye giderseniz gidin. İster kahve içmeye ister davete… Tabii assolist gibi görünmemek için burada da bir püf noktası var. Basic bir mekana giderken tabii ki casual giyinmek gerekir. Buradaki etol size başka bir hava katması içindir. Yani altta sneaker üstte etol.

2016 Çanta Ayakkabı Aksesuar Trendleri

Beyaz Çanta

Yaz-kış ayırt etmeksizin beyaz giyme trendi aksesuarlara da sıçradı elbette. Tasarımcıların defilelerinde de sıkça gördüğümüz beyaz çantalar bu sezon tahtını sağlama almış gözüküyor. Zaten düz beyaz bir çantanın uymayacağı kombin yoktur. Beyaz rengin de tonlarının olduğunu unutmayın tabii. Kendi beyazınızı kendiniz seçin. Ekru, süt ya da çiğ…

Yazı: Munise Boz

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir