2014’de Hedeflerinize Ulaşmak için; Doğru Düşünün

2014’de Hedeflerinize Ulaşmak için; Doğru Düşünün

2014'de Hedeflerinize Ulaşmak için; Doğru Düşünün

Yeni yıl yeni başlangıçlar yeni umutlar demektir. Bu yıl bulamadıklarımızı yeni yılda arayacağız belki, belki de çoktan vazgeçtik hedeflerimizden. Ama ben derim ki, gelin bir kez daha planlayın ne istediğinizi, ne beklediğinizi hayattan. Fakat bu sefer; Başarılı insanların başarısındaki sırrı anlamaya çalışarak yapın bunu….

Sizce başarılı insanlarla, başarısız olanlar arasında ki fark nedir? Sadece düşünce tarzımızı değiştirerek başarıya ulaşabilir miyiz? Başarı herkes için farklı anlam, ifade edebilir. Fakat buradaki başarıdan kastım hayatın her alanında hedeflenen mutluluğa ulaşmaktır. Hem iş hayatınızda, hem sosyal hayatınız da, hem aşk hayatınızda yada hedeflediğiniz herhangi bir başarı olabilir. Yani sizin mutluluk tanımınızı size getirecek başarıdan bahsediyorum.

Hayatın akışını dikkatlice incelediğiniz de; bazı kişilerin hedefledikleri her şeyi başarabiliyorken, diğerleri devamlı talihsizliklere uğrayabiliyorlar. Bazı insanlar ne yaşarlarsa yaşasınlar, sonunda hayat onlara mutluluk verebiliyorlar. Bazı kişiler için hayallerinin gerçekleşmesi gayet olağandır, düşündükleri hatta her istedikleri gerçekleşir. Acaba nedir bu istedikleri sanki hazır tepsiyle önüne getirilen insanlarla, isteklerine bir ömür boyu koşsalar da ulaşamayan insanlar arasındaki fark? Sadece düşünceleri….

Hemen Şuan Harekete Geç Erteleme

Hemen eyleme geçin. Kendine hedefler koyup, bu hedeflere ulaşan, kendini seven,kendisine önem veren, kişilerin ortak özellikleri; onlar bir şeye karar verdiklerinde hemen eyleme geçerler. Kesinlikle bu kişiler bahane üretmezler, önce buna hazır olmalıyım yada önce kafamda oturtmalıyım gibi ertelemelere gitmezler. Onlar istediğini belirler bir yandan da kafasında hazırlıklarını sürdürürken eyleme geçmişlerdir bile… Hedeflerinin üzerinde düşünüp kendilerini caydıracak bahaneler bulmaktansa; Hedeflerine giden yolda yürümeyi seçer ve hedeflerine doğru ilerlerken kendilerini o hedefe götüren her an güncel planlar yaparlar.

Yapmanız gereken; ulaşmak istediğiniz şeye karar verin, neye ihtiyacınız var planlayın ve hemen harekete geçin . Hedefe ulaşmak için ihtiyacınız olanlar sizi hızla bulacaktır, emin olun.

İsteklerine Ulaşacağından şüphen Olmasın

Başarılı ve mutlu insanlar hiç bir zaman istedikleri her ney ise ona ulaşamayacaklarını asla düşünmezler onlar istediklerinin olacağına emindirler. Hatta öyle bir ruh haline girerler ki, istedikleri şey gerçekleşmiş gibi yaşamaya başlarlar. Bir şeyi istemeyi değil, öyle yaşamayı tercih ederler. Bir sorun içinde iseler o sorun olmasaydı nasıl olurlardı ona odaklanır ve istekleri için ise istedikleri şey gerçekleşseydi nasıl yaşayacaklardı işte öyleymiş gibi yaşarlar. Mesela mutlu bir ilişki istiyorlarsa, bu ilişkiye sahip olduklarında yapacaklarını yalnızken yapmaya başlarlar, kendilerine fiziklerine dikkat eder, bir sevgili için hazırlanıyormuş gibi hayata hazırlanırlar.

Yapmanız gereken; istediğiniz şeye sahipmiş gibi yaşayın, hem fiziksel olarak hem de beyninizle hayatınızda isteğiniz için yer açın. Unutmayın; bir şey istediğinde olacağına emin olmak, o şeyi hayatına zorunlu davet etmektir.

Asla Pes Etmeyin ve İnancınızı Kaybetmeyin

Hayatta her zaman her şey dört dörtlük olmak zorunda değildir. Hayattan beklediğiniz hedeflere giderken terslikler ve tıkanıklılıklar elbette olabilir ama her durumda başarıyı inanan ve pes etmeyen kişiler elde eder. Başaracağına inananlar,karşılaştıkları zorlukları doğru yolda olduklarına dair işaretler olarak kabul eder ve yılmadan zorlukların üzerine giderler. Belki de başarılı ve başarısız kişiler arasındaki en büyük farklılıklardan biri budur.Başarısızlar terslikteki negatif işaretlere takılırken, Başarılı kişiler terslikleri kendilerine yollanan negatif işaretler olarak görmezler, şüphe etmezler. Rahat bir ruh haliyle, çözüme odaklanırlar; başaracaklarından emin olarak, yapmaları gerekeni yapmaya devam ederler.

Yapmanız gereken; kendiniz için bir şey yapın, gerçekten istediğiniz şey her ne ise, hiçbir zorluk sizi yolunuzdan çevirmesin, hedeflerinize ilerlerken karşılaştığınız sorunlar, çıkarmanız gereken son dersler olabilir.

Korkuları ve Endişelerini; Neşe ve Güven ile Değiştir?

Endişe ve korkular sizin hedefiniz yolunda önünüzü kesen en büyük engeldir. işte o Başarılı olan Başarma yolunda doğru düşünen kişiler; endişenin yerine güven, korkunun yerine neşe koyabilenlerdir. Onlar istekleri için attıkları her adımı, gördükleri her ışığı neşe ve güven ile güçlendirirler. Şükür ve teşekkür içinde kendilerini strese sokmadan sıkıntılı bir beklenti yerine keyifli bir bekleyiş yaşarlar.

Yapmanız gereken; Hayatta hedeflerinize doğru ilerlerken sadece yapmamız gerekenleri yapın. Gereksiz ve enerjinizi tüketecek davranışlar içine girmeyin. Şimdiye kadar yaşadıklarımız bu günümüzü getirdi. Bundan sonra yaşayacaklarımız da yarınımızı oluşturacak. Atılan her adım bir sonuç getirecektir, adımları endişe ile beslerseniz negatif, neşe ve güven ile beslerseniz pozitif sonuçlar alırsınız. Şükredin,neşe için de olun, ve kendinize güvenin…

Başarısızlıklar Seni Yıldırmasın Hemen Yeni Bir Hedef Belirle

Gerçek başarıya ulaşanlar, isteklerini hak ettiklerine inanırlar ve istekleri için emek harcayanlar. Sonuç ne olursa olsun çabalarım boşa gitti diye düşünmezler, daha büyük bir ödül kazanacağına sonsuz güvenirler.

Yapmanız gereken; Yapman gerekenleri yaptıktan sonra gelişen tüm sonuçlar hayrına olacaktır, her durumu yeni bir fırsat gibi değerlendirmek, içindeki mesajı bulmak başarının sırrıdır.

Şimdiden yeni yılın gönlünüzce olmasını dilerim… Sevgiyle kalın.

www.interaktifdanismanlik.com

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir