Yeşil Elbiseye Pembe Dokunuşlu Bir Kombin

Yeşil Elbiseye Pembe Dokunuşlu Bir Kombin

Yeşil ve Pembe Renkleriyle Yazlık Tesettür Kombin

Modada geleneksel duygunun modern çizgiyle buluşup, tekrar geriye dönüşünde vintage bir anlayış hakim. Özellikle beyaz kumaşın üzerindeki çiçekli, yapraklı, filizli desen yapısının kendi içindeki simetrik tasarımı bu elbiseye damgasını vuruyor.

Kolsuz yakasız zarif yazlık bir elbise. Elbisemizi tek başına değerlendirdiğimizde elbette muhafazakar düşünceye aşan bir tutum. Fakat kombin yapmanın bir özelliği de elde bulunan imkanları başka değerlerle bütünleştirerek muhafazakar bir kıyafete ulaşmak mümkündür. Beyaz bir ceket ve beyaz bir pantolon bu açığımızı kapatabilmektedir.

Beyaz dokuyu taşıyan elbisemizin yeşil desenlerine zarif bir çift yeşil ayakkabı eşlik etmelidir. Diğer aksesuarlarımız da doğrudan kendi renklerini bulacaktır. Bu kombinimizi hareketli hale getiren gençlik çizgisini taşıyan elbisemizin sadece kesimi ve modeli değildir. Bunların dışında şık ve özel tasarım çantamız, bileziğimiz ve başörtüsü olarak kullandığımız ipek şalımızdır.

Bir gençlik rüzgarı kırkaltılardan, ellilerden eserse eğer; altmışların, yetmişlerin, seksenlerin de karakterini oluşturur. Bu gençlik rüzgarı günümüzde yeniden filizlenirse eğer, klasik desenlerle hayat bulur. Beyaz yeşille, yeşil şeker pembesiyle buluşur. Yeniden bir rüzgar eserse eğer; geçmiş gelecekle, gelecek geçmişle değer bulur. Önemli olan her objenin mükemmel olması değil; bütün objelerin birbirini tamamlaması ve birbirine katkısıyla istediğimiz ve beğendiğimiz bir kombin olmasıdır.

Tüm tesettür giyim kombinleri için tıklayın.

Kombin Tasarımı: Türkan Eraslankılıç

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir