İstanbul Boğazı’nın İncisi: Yeniden Restore Edilen Kız Kulesi

İstanbul Boğazı’nın İncisi: Yeniden Restore Edilen Kız Kulesi

Kız Kulesi

Yaklaşık 2 bin 400 yıllık bir tarihi olan İstanbul’un simgelerinden Kız Kulesi, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yapılan restorasyon sonrasında yeniden ziyarete açıldı.

İstanbul Boğazı’nın incisi Kız Kulesi, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından aslına yaraşır şekilde restore edildi. Gelecek nesillere de miras kalsın diye uzman isimlerin de katkılarıyla 2 yılı aşkın süren titiz bir çalışma sonucu güçlendirildi.

Kız Kulesi Lazer Gösterisi

Anıt eser olarak kapılarını açan Kız Kulesi, sizleri onun gözlerinden İstanbul’u seyretmeye davet ediyor. Yapılan ışık ve lazer gösterisiyle açılan Kız Kulesi’ni gezmek Mayıs sonuna kadar ücretsiz. Bunu fırsat bilen İstanbullular ve turistler tarihi Kız Kulesi’ne akın ediyor.

İlk günden Kız Kulesi’ne gitmek için uzun kuyruk oluşurken teknelerin biri gidip biri geliyor. Ziyaretler sırasında konuklara ücretsiz olarak çay, kahve ve dondurma ikramı da yapılıyor.

Kız Kulesi Üsküdar Salacak

Nasıl Ulaşabilirim?

Sabah 09.00 ile akşam 20.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek olan Kız Kulesi için Salacak sahili ve Galataport’tan tekneler kalkıyor.

  • – Üsküdar-Salacak ’ta bulunan tekneler, Kız Kulesi bilet gişesi önünden, haftanın her günü 09:00 – 19:00 saatleri arasında kalkacaktır.
  • – Galataport’ta bulunan tekneler Kız Kulesi bilet gişesi önünden haftanın her günü 09:00 – 19:00 saatleri arasında kalkacaktır.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir