Yaşınızdan Büyük Görünmenize Neden Olan Kıyafet Modelleri Nelerdir?

Yaşınızdan Büyük Görünmenize Neden Olan Kıyafet Modelleri Nelerdir?

Yaşlı Gösteren Kıyafet Modelleri 2018

İyi görünmek uğruna yapılan hatalar, seçilen bazı kıyafetler, yaşlı görünmenize sebep olabilir.

Yaşınızla çelişki içine giren stilinizi hüsrana dönüştürmemek için dikkat etmeniz gerekenler var. İşte yaşlı gösteren kıyafetler ve güncellemeniz gereken dolaplar!

Yaşlı Gösteren Kıyafet Modelleri 2018

Kadife Parçalara Dikkat!

Sezonun en sevilen parçası kadifeler, elbiselerden eşofman takımlarına kadar yer etti. Yeni sezonda farklılık arayanlar için ilk seçeneklerden biri olan kadifelerse zaman zaman hüsrana yol açabiliyor. Özellikle orta yaş ve üstü kadınların kafide seçimlerine dikkat etmesi, hatta gerçekten çok iyi bir parça değilse kullanmaması yerinde olacaktır. En ufak hatayı kaldırmayan kadifeyle yapılan başarısız kombinler kötü görünmekten ziyade yaşlı gözükmenize sebep olacak.

Yaşlı Gösteren Kıyafet Modelleri 2018

Tüvit Kumaşlı Tasarımlardan Uzaklaşın

Dünya markası Chanel’le özdeşleşen tüvit kumaşlı tasarımlar, kış sezonunun en hareketli parçalarına işleniyor. Ancak her ne kadar günümüze evrilse, modernleşse bile tüvit kumaşlı tasarımların yaşlı gösteren bir yanı var. Sezonda sadece gençleri çekim alanına sokması gereken tüvit ceketler yerine kruvaze, deri ya da spor ceketlere yönelin.

Yaşlı Gösteren Kıyafet Modelleri 2018

Acı Kahveler Bir Tık Geride Dursun

Sonbahar – Kış sezonunda en sevdiğimiz renkler hiç şüphesiz toprak tonları oluyor. Sütlü kahveler, acı kahveler, krem, camel ve tarçınla farklılaşan tonlar dolapları çoktan doldurdu bile. Ancak siz siz olun acı kahve kıyafetlere ne dolaplarda ne de kombinlerde fazlaca yer açmayın. Kahvenin tam anlamıyla bu “acı” tonu ne yapıp edip yaşlı göstermeyi başarıyor.(!)

Yaşlı Gösteren Kıyafet Modelleri 2018

Fazla Ekose Fazla Yaşlılık

Yeni sezonun sevilen deseni ekoseler her yerde karşımıza çıkarken orta yaş ve üzeri kadınların bu konuya biraz temkinli yaklaşması gerekiyor. İyi modernize edilmemiş ekoseler özellikle kışlık parçalarda yaşlı bir görünüme neden olabiliyor. Ekoseli kabanlar, ekoseli trikolardan biraz uzak durup belki de cool çizgiye yönelmek gerek.

Yaşlı Gösteren Kıyafet Modelleri 2018

Hırka ve Yeleklere Biraz Ara Verin

Sezonun en sevilen parçalarından olan hırka ve yelek seçimleri orta yaş ve üzeri kadınları yaşlı gösteriyor. Ortada böyle bir gerçek varken dolapları da buna göre şekillendirmek gerek. Oversize hırkaların rahatlığından vazgeçmek biraz zor olsa da yaşlı gözükmemek için dikkatli olmak gerek. Özellikle düğmeli hırka ve yelek modelleri dolaplardan tamamen kaldırılmalı. Ancak hırka ve yelekten asla vazgeçemem diyenlerdenseniz bedeninize göre bir parçayı maksi boyuyla biraz bohem biraz modern görünümüyle kullanabilirsiniz.

Yaşlı Gösteren Kıyafet Modelleri 2018

Anneanne Ayakkabılarından Uzak Durun

Anne ya da anneanne ayakkabıları. Yaşıma göre giyineyim derken uzak durulan “genç” ayakkabılardan kaçarken doluya tutulmak bu olsa gerek. Birçok kadının düştüğü en büyük hata da bu. Elbette ki rahat giyinmek herkesin hakkı ancak seçiminiz illa ki ortopedik diye anneanne ayakkabılarından yana olmamalı. Sneaker ve benzeri daha minimalist spor ayakkabılar, ya da rahat olmasının yanı sıra modern duruştaki babetler, hafif topuklu bot ve çizmeleri deneyebilirsiniz.

Yaşlı Gösteren Kıyafet Modelleri 2018

Vintage ve Retro Görünümlere Veda

Ayakkabıda bahsettiğimiz anne ve anneanne tasarımlarından çanta seçimlerinde de uzak durmak gerekiyor. Vintage parçalar, retro görünümler şimdi gençlerin çekim alanında. Orta yaş üzeri kadınların dikkat etmesi gereken bu stil oyununda kaybeden olmayın. Kısa saplı iri kalıp çantalar yerine, zincir askılı deri çantalar, klasikleşmiş görünümler yerine yenilikçi tasarımlara odaklanın.

Moda Editörü: Büşra Karagöz

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir