Trend Alarmı: Golfcore Nedir? Nasıl Giyilir?

Trend Alarmı: Golfcore Nedir? Nasıl Giyilir?

Polo Yaka Tişört-Etek (Rümeysa Yağcı)

2022’nin en yeni akımları arasında sıra dışı ve aslında oldukça da tanıdık bir trendimiz var: Golfcore. Adından anlaşılacağı üzere golf oynarken giyilen parçaları günlük hayatımıza taşıyan bahsimiz, belki sosyal mesafeli bir spor oluşuyla belki de Lady Di’nin dolabından esinlenerek moda dünyasına giriş yaptı. Her halükârda bu ilkbaharda sevenini artırdı.

Golfcore Stili Lady Diana

Lady Di’den İlhamla

Golfcore akımının Lady Diana’nın dolabından esinlendiği bir gerçek. Di’nin spor etkinliklerinde giydiği görünümlerde bir golfçünün sahip olduğu polo yaka tişörtlerden gömlek üzeri süveterlere kadar çokça ipucu yakalamak mümkün.

Allude Polo Sweat

Akımın Ana Parçaları

Polo ve rugby gömlekler, kanvas pantolonlar, yelekler, rüzgarlıklar, hırkalar, pilili etekler ve V yaka süveterler hareket alanı geniş tasarımlarla yansıtılıyor. Tabi bu demek değil ki, baştan aşağı bu parçaları kullanmak gerek. Onları ister vintage ister yeni modernlerle eşleştirebilirsiniz.

Mango Polo Yaka Gömlek

Mango Polo Tişört
Mango Polo Gömlek

Doğal Tonlar, Ekoseler, Çizgiler

Bej, beyaz, yeşil ve lacivert tonlarının hakim olduğu golfcore akımında, zaman zaman desenler de kendine yer buluyor. Özellikle ekoseler, pötikareler, blok ve incecik çizgiler sportif tavrı casual bir şıklıkla göstermenin yolunu buluyor.

Polo Yaka Kazak (Sena Sever) - Çizgili Sweat-Etek (Hülya Aslan)

Tesettür Giyime Nasıl Uyarlanır?

– V Yaka Süveter & Gömlek

Golfcore stilinin tesettür giyime sadelik ve konfor getireceğinden şüphemiz yok. Mesela ilkbahar döneminde mutlaka gömlek ve V yakalı süveter (ekoseliler en şahanesi) ikilisini ister bir etekle ister bol pantolonla kombinleyip trende eşlik edin.

Theory Polo Sweat&Pliseli Etek - Co Polo Sweat&Pliseli Etek

– Polo Yaka Tişört & Pileli Etek

Bir başka golfcore stili fikri de uzun kollu polo yaka tişörtleri, pileli eteklerle kombinlemek. Hazır 2022 ilkbahar – yaz sezonunda etekler bu kadar modayken yeni trende uyum sağlamak zor olmayacak. Ayrıca çoraplar ve sneaker’lar da kombinlerinizde unutmamanız gerekenler.

Acne Studios Polo Tişört - Tibi Polo Tişört

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir