Tesettürlü Gelinler İçin Duvak Modelleri Tasarlanıyor

Tesettürlü Gelinler İçin Duvak Modelleri Tasarlanıyor

Ayşe Hasırcılar, 9 yıldır tesettürlü gelinler için başlık tasarlıyor. Amerika ve Fransa’dan da sipariş alan Hasırcılar’ın tasarımları daha sonra broş veya kemer olarak kullanılabiliyor.

Her genç kızın hayalidir o mutlu gününde güzel bir gelin olabilmek. Bunun için aylar öncesinden telaşlar başlar. Gelinlik kadar saç modeli ve duvağı da çok önemlidir ve zaman isteyen bir araştırma yapılması gerekir. Hele de tesettürlü bir gelinseniz başörtüsü çok önemlidir. Son yıllarda başörtülü gelinlerin bu ihtiyacı görmezden gelindi. Beyaz saten bir eşarpla gelinlik tamamlanmaya çalışıldı. Şimdi sadece tesettürlü gelinlerin başörtülerini yapan kuaförler ve hatta gelin başlığı üzerine uzmanlaşan tasarımcılar var. Ayşe Hasırcılar bunlardan biri…

İstanbul’daki atölyesinde sadece Türkiye’lilere değil dünyanın dört bir yanındaki başörtülü gelinlere başlık tasarımı yapıyor. Hasırcılar, günün modası ve gelinin zevkine göre başlıklar hazırlıyor. Başlıkların kullanımı oldukça kolay. İğneyle başörtüsüne tutturulabilen tarzları olduğu gibi, direkt saçın üstüne geçirilen modelleri de var. Başlıkların fiyatı ise 50 ile 150 TL arasında değişiyor.

329_buyuk_zoom

Yorumlar

“Tesettürlü Gelinler İçin Duvak Modelleri Tasarlanıyor” için 3 yanıt

  1. gülden dedi ki:

    HAZIR TÜRBANDA MI VARMIŞ İLK KEZ DUYDUM 😀

  2. Nur dedi ki:

    klasik türban ! ben daha yeni modeller neden üretmiyorlar anlamıyorum !!

  3. Sehel YILDIRIM dedi ki:

    hep aynıı hep aynıı hep aynıı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir