Sürreal Bir Elbise Kombini

Sürreal Bir Elbise Kombini

Sürreal Tesettür Elbise Kombini

Hayat böyle bir şeydir; sanki gerçekle hayal arasında med cezir gibidir. Bütün yaratılmışların yaratılış kodları vardır. Kendine has bir huyu, bir tabiatı, bir karakteri ve bir genetiği vardır. Bu genetiği biz de atalarımızdan alarak bizden sonraki nesillere taşırız. Bu özelliklerimizle bir akrabalık kurarız; soyumuz devam eder gider. Ne var ki insan olma özelliğimizin en başında gelen özellik düşünen bir varlık oluşumuzdur.

Bu kombinimizin de en önemli unsuru elbisemizin modelinden çok üzerindeki çizgiler ve şekillerdir. Kumaşın dokuma yapısına göre önceden desenlenmiş bu çizgiler, sürreal bir düşünceyi konsept haline getirirken, soyut çizgilerle bu modele taşınmak istenen anlam zenginleştirilmiştir. Çünkü herkesin bundan çıkaracağı anlam farklıdır. Aynı zamanda da yorum farkının zenginliği buradadır. Elbisemizin kolları, yakası, eteği, bolluğu ve bütün kesimiyle bir ahenk içindedir. İki renk kullanılarak, desinasyonu yapılan bu elbise hem eski medeniyetlerin otantik çizgileri yansıtılırken, hem de modern çağın çizgisini yansıtırken nasıl bir maharet gösterildiği de ortadadır.

Eski ile yeni, otantik ve modern, dünya ile ahiret, hayat ile ölüm, siyah ile beyaz kadar yan yana olduğu kadar birbiriyle de tam anlamıyla zıddır. Sonuçta duygularımızla, düşüncelerimizle de med cezirlerimiz olur. Gerçek sandığımız bu hayatın, asıl gerçeği öbür taraftır. Sanal bir dünyadan reel dünyaya bir yolculuktur bizim serüvenimiz.

Bir giysinin çağrıştırdığı düşünce derinliği bizi buraya kadar getirdi. Böyle bir elbise, beyaz bol paça bir pantolonla her yaşın giyebileceği gizemli bir temaya sahiptir. Lacivert taşlı bir yüzük, çizgilerle kadrajlanmış bir kol saati, otantik bir bilezik yanında şeffaf, homojen bir çantayla şıklığı yakalayabiliriz. Ayakkabılar ve diğer aksesuarlarla birlikte, tesettürlü hanımefendiler ipek bir şalla zarafetini tamamlamış olurlar. Sizin de böyle bir sürreal desenli ve çizgili bir elbiseniz niye olmasın… Zevkinize göre seçeceğiniz parçalarla kendinize yakışan bir kombin oluşturmuş olursunuz.

Tüm tesettür giyim kombinleri için tıklayın.

Kombin Tasarımı: Türkan Eraslankılıç

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir