Rengarenk Bir Elbise ve Tablo Gibi Bir Kombin

Rengarenk Bir Elbise ve Tablo Gibi Bir Kombin

Renkli Yazlık Bir Elbise ve Kombini

Bir çiçek tarlası içinden geçtiğimizde, sanki baharı yaşarız. Oysa bu sezonun sıcaklığında kırmızılar, maviler, morlar, sarılar, turuncular ve biraz da yeşilden değerler beyazla buluşur, sarmaş dolaş olursa, sanki bir ebru gibi renklerin birbirine girmiş ve birbiriyle kaynaştığını görürüz. Bu aslında bir yazlık elbisede olursa, bir de onu üzerimizde taşımış olursak; biliriz ki bu manzara ruhumuzun haritasıdır.

Kısa kollu, yakasız, bele kadar önden küçük, beyaz düğmeler beyaz zarif bir kemerle elbisede buluşuyor. Elbisemizin etek boyu asimektrik kesim ile ayrı bir hava sağlanmış. Turuncu bir pantolonla kombini tamamlayabiliriz. Bu kombinimizde elbisenin içine uzun kollu bir beyaz gömlek düşünebiliriz. Yine baş örtüsü olarak turuncu renkte ya da daha farklı renklerde ipek bir eşarp kullanabiliriz. Çantamız, saatimiz ve ayakkabılarımız kendi aralarında çivit maviyle bir bütünlük oluşturabilir. Bileziklerimiz, gözlüğümüz yine turuncunun yanındadır. Burada şunu hatırlatmadan geçmek istemem; beyaz gömleğin yerine, beyaz bir ceket de düşünebiliriz. Ön düğmelerini açtığımızda gömleğin vereceği işlevi biraz daha ağır başlı olarak verebilir.

2013 İlkbahar-Yaz kreasyonlarında özellikle renkler ustalıkla kullanılmıştır. Çoğu kreasyonlarda renkler sanki bir mikserde karıştırılmış ve bir renk cümbüşü olarak karşımıza çıkmaktadır. Spot renkler yerine öbek öbek, birkaç rengin karışımından oluşan birer tuvale dönüşmüşlerdir. Kumaşlardan birer doku alınsa ve bir gergefle gerilse, sonra da altın yaldızlı klasik bir resim çerçevesi ilave edilse, bir resim müzayedesine bile girebilir. Böyle bir kumaş, daha dokuma aşamasında bu derecede renklerle sanatsal bir boyut kazandırılmış durumdadır.

Sizin de bir resim tablosu gibi rengârenk desenli bir elbiseniz olsun. Böyle bir elbise için zevkinize göre birer kombin oluşturun.

Tüm tesettür giyim kombinleri için tıklayın.

Kombin Tasarımı: Türkan Eraslankılıç
Yayın Editörü

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir