Ne Giyeceğinize Karar Vermeden Önce Aklınıza Getirmeniz Gereken 5 Gerçek!

Ne Giyeceğinize Karar Vermeden Önce Aklınıza Getirmeniz Gereken 5 Gerçek!

Tesettür Uzun Hırka Kap ve Elbise Modelleri

Gardıropların başında dakikalarca vakit geçirmek istemiyorsanız, bazı öncelikleri netleştirmeniz gerekiyor.

Trend parçalar, favori aksesuarlar, ahenkle dans eden renkler, karakterli ayakkabılar, ‘ton’larca eşarp ve şallar… Hepsi arasından en trend kombini yapmanız ya da en uyumlu renkleri bir araya getirmeniz mümkün. Ancak tüm bunlardan önce aklınıza getirmeniz gerçekler var!

Tesettür Uzun Hırka Kap ve Elbise Modelleri

1. Kaç Yaşındayım?

Her kadının zaman zaman düştüğü hatalardan biri, yaşa göre giyinmemektir. Genç kızların daha kadınsı, olgun kadınlarınsa çocuksu giydiği dönemler muhakkak yaşanır. Siz siz olun bu hataya düşmeyin. Doğru parçalarla, trend ürünlerle ahenk içinde bir kombin oluştursanız bile yaşınıza uygun giyinmediğiniz takdirde güzellik algısını yakalamanız mümkün değil.

Tesettür Uzun Hırka Kap ve Elbise Modelleri

2. Hangi Mevsimdeyim?

Özellikle mevsim geçişlerinde yaşanan sıkıntılardan biri, hava şartlarına uygun giyinmemektir. Bu sebeple dolapların başında vakit geçirmeden önce meteorolojiden birkaç tüyo almanız iyi olacak. Sonbaharda yazlık kıyafetlerinizi kullansanız bile üzerinize muhakkak bir trençkot almalısınız. Bununla beraber açık renkleri kullanabilir ancak tam anlamıyla yazlık olmamasına dikkat etmelisiniz. Açık renk trikolar, baharlık hırkalar, pançolar tam da böyle zamanlar için.

Tesettür Uzun Hırka Kap ve Elbise Modelleri

3. Bu Parçalar Proporsiyona Uygun mu?

Her kadının ne giyeceğine karar vermeden önce aklına getirmesi gereken bir kural da proporsiyonuna uygun giyinmektir. Trendler listesine adını yazdıran onlarca tasarım zaman zaman hiç düşünülmeden dolaplarda yerini alıyor. Hal böyleyken de her parça kombinlerde kendini gösteremiyor. Bunun için önce kendi vücudunuzu tanımalı buna uygun seçimler ve hatta kombinler yapmalısınız.

Tesettür Uzun Hırka Kap ve Elbise Modelleri

4. Seçtiğim Parçalar Beni Yansıtır mı?

Alışverişler sezonun en moda parçaları sepetlere, ve ardından da dolaplara giriyor. Moda uğruna alınan parçalarsa kimi zaman bizleri yansıtmayabiliyor. Özellikle tesettürlü kadınların bu konuda daha da dikkatli olması gerekiyor. Glam rock stillerin uç noktaları, feminen kombinlerin aykırı görünümleri gerçekten sizi yansıtıyor mu, düşünmek gerek. Bununla birlikte son yıllarda yükselişe geçen midi etekler neredeyse diz boyuna çıkarken tesettürlü kadınlara hitap etmeyen bu görünüm zaman zaman benimseniyor. Tam da bu noktada sormamız gereken, bu moda beni gerçekten yansıtıyor mu?

Tesettür Uzun Hırka Kap ve Elbise Modelleri

5. Bu Renk Benim Rengim mi?

Ne giyeceğinize karar vermeden önce bilmeniz gereken gerçeklerden biri de doğru renk seçimleri. Mevsimin öne çıkan renklerini trendler uğruna kullanmaya çabalarken, bu tonlar sizi doğru yansıtmayabilir. Ten rengine uygun seçimler yapmak her zaman en iyi tercihiniz olacaktır. Size yakışmayan bir trenddense size yakışan bir demode emin olun daha iyi bir görünüm. En orta ve hatta en doğru yol ise trendler arasında ten renginize uygun seçimler yapmak.

Moda Editörü: Büşra Karagöz

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir