‘Çöl Detoksu’ İle Katar’da Sağlıklı Tatilin Tadını Çıkarın

‘Çöl Detoksu’ İle Katar’da Sağlıklı Tatilin Tadını Çıkarın

Katar Turizm Çöl Detoksu

Katar Turizm (Qatar Tourism); zihniniz, bedeniniz ve ruhunuz için Katar’ın en iyi wellness aktivitelerini görücüye çıkarıyor. Çölde detoks yapın, sağlıklı besinlere doyun ve yeni yılda tazelenin.

Orta Doğu’nun en büyük wellness destinasyonu Chiva-Som Zulal Wellness Resort Katar‘da açıldı
Katar Turizm (Qatar Tourism), ziyaretçilerini yeni yılda bütüncül ve doğal wellness kaçamakları ile yenilenmeye ve canlanmaya davet ediyor. Çok sayıda spa merkezi, aktivite ve rahatlatıcı geziyi bir araya getiren Katar’daki ‘çöl detoksu’ temalı sağlık tatili seçeneği; zihni temizlemek, bedeni beslemek ve ruhu iyileştirmek için birebir…

Katar Gezi Önerileri

Katar Turizm (Qatar Tourism) Operasyon Direktörü Berthold Trenkel: “Ruh sağlığı ve wellness artık trend olmaktan ziyade bir gereklilik hâline geldi. Katar dünya standartlarında wellness tesisleri ve faaliyetleriyle bu talebi karşılıyor. Katar’da yeni açılan Chiva-Som Zulal Wellness Resort Orta Doğu’nun en büyük wellness destinasyonu olma niteliği taşıyor. Yıldızlar altında spa keyfinden kum tepelerinde glampinge… Katar’ın mükemmel ‘çöl detoksu’ ile yepyeni bir ‘ben’ yaratabilirsiniz.”

Katar Turizm, çölde kaçamaktan sağlıklı yemeklere, huzur dolu mekânlarda lüks molalara ve tam teşekküllü wellness programlarına kadar ince detayları bulunan ‘çöl detoksu‘ için en iyi sağlık turizmi seçeneklerini bir araya getirdi.

Katar Turizm Çöl Detoksu

Zihin İçin

Chiva-Som Zulal Wellness Resort’ta Zihin Beden inzivası

Bu inziva ile bedeninizi, zihninizi ve ruhunuzu dengeye getirip gençleşeceksiniz. İnzivada çeşitli şifa gelenekleri ve bütüncül faaliyetlerle sağlığı destekleme ve bağışıklığı güçlendirme hedefleniyor. İnziva için 3 ile 14 gece arasında konaklama rezervasyonu yapılabiliyor.

Katar Çöl Yürüyüşü ve Glamping

Yıldızlar altında glamping

Sıcacık çöl kumlarına adımınızı atın ve Katar’ın nefes kesen içdenizi Khor Al Adaid’e yolculukta doğa ile bütünleşin. Yıldızlar altında bir gece geçirmeden önce deveye binebilir, çöl sürüşü yapabilir, geleneksel lezzetlerle ziyafet çekebilirsiniz.

Stresi boyayla at

Boyama yapmak sadece çocuklara has değil. Artist Cafe’de yetişkinler de rahatlamak için boyama yapıyor. Katar İnci Adası’nın Qanat bölgesinde yer alan bu mekân, ziyaretçilerine zihinlerini özgür bırakma ve her bir fırça darbesiyle stres atma şansı veriyor.

Katar Gezisi Yemek Önerileri

Beden İçin

Sağlıklı ve besleyici öğünlerle kendini ödüllendir

Katar’daki seyahatinizde vücudunuzu yerel ürünlerin kullanıldığı, besleyici, enfes öğünlerle ödüllendirebilirsiniz. Doha’nın ilk %100 vegan kafesi Evergreen Organics’te yapacağınız nefis kahvaltıyla güne başlayın. Öğle yemeğinde tarladan sofraya bir deneyim için ise istikametiniz Chef’s Garden veya Baladna olsun. Ardından günün sağlıklı atıştırmalığı için Green and Go’ya uğramayı unutmayın.

Katar

Esne, gerin, rahatla

Anantara Banana Island Resort Doha’da günübirlik veya tüm hafta sonu inzivaya çekilebilir, Ashtanga, Hatha ve stretch yoga grup derslerine katılabilir veya özel ders alabilirsiniz. Detoks suları ile vücudunuzu canlandırabilir veya lüks spada ses banyosu yapabilirsiniz. Şehirde kalmak isteyenler, Doha‘nın kalbine Paris zarafetini taşıyan Sisley Spa’nın dünyadaki en büyük tesisinin açılışını gerçekleştiren W Doha’yı ziyaret edebilirler.

Katar Kano Gezisi

Purple Island (Mor Ada)’da kano ile enerjik bir gezinti

Katar’ın en güzel doğa hazinelerinden Al Thakira’nın mangrovları arasında kanoyla gezinerek tabiatla bağınızı güçlendirebilirsiniz. Eşsiz bitki örtüsünün yanı sıra flamingoların ve balıkçılların da dahil olduğu muhteşem canlı çeşitliliğinin keyfini kano turuyla çıkarabilirsiniz.

Güzel kal, mutlu kal

Yerel doğal kaynakları kullanan Botany’nin organik ürünleri ile cildinize ışıltısını yeniden kazandırın.

Katar Tatili

Ruh İçin

Dijital detoks

Mandarin Oriental, Doha, sürekli koşturmaca halinde olan ve ekrana yapışık yaşayanlar için Dijital Wellness Kaçamağı ile dijital cihazların sık kullanımının sebep olduğu stres ve gerginliği atma fırsatı sunuyor.

Yıldızlar altında spa

Katar’da sınırların ötesinde bir dünyayı deneyimleyin ve eşsiz tecrübeler edinin: Saray Spa’nın küratörlüğünü yaptığı “Yıldızlar Altında”, Marriott Marquis Doha’nın 50. katında yer alan helikopter pistinde gerçekleşiyor!

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir