Aksesuar Stilinize Altın Bir Dokunuştur

Aksesuar Stilinize Altın Bir Dokunuştur

Aksesuar Modelleri

Aksesuarlar, kadın ve erkek giyiminde kombini tamamlamak ve daha elit bir görünüm sergilemek için şıklığı sağlayan bütünleyici cisimlerdir. Bir stil hareketidir. Onları, üzerinizde herkesten değişik yorumlayarak, farklı yanınızı ortaya çıkarmanıza yardımcı olur.

Aksesuarlar her zaman moda da önemli bir rol oynar. Giyimin tamamlayıcı unsurlarıdır diyebiliriz. Kimi zaman giysimizin cankurtaranı, kim zaman da en yakın dostudur. Kullanım dozunu abartmadığın sürece yaptığın kombinin aranan yıldızlarıdır. Tercih ettiğin her bir parça, kişiliğin ve stilin hakkında sessizce konuşarak, karşındakine senin hakkında ufak tüyolar verir. Yani tercih ettiğimiz tüm aksesuarlar kişisel imajın birer simgesidir.

Aksesuar Modelleri

Ufak bir dokunuş ile farklı ol

Modaya uygun giyinmeniz, sevdiğiniz şeyleri tercih etmeniz, özel dikim kıyafetleriniz vb. gibi şeyler bazen görüntünüzü tamamlamak için yeterli olmaz. Belki de ufak bir dokunuş gereklidir. İşte o zaman devreye aksesuarlar girer. Giysinize aksesuarlarla altın bir vuruş yapabilirsiniz; ister ufak bir yaka iğnesiyle ister şık bir bileklik veya kolyeyle ister kendine has forma sahip bir ayakkabıyla… Aslında oldukça basit.

Aksesuar Modelleri

Aksesuarlar kendi arasında ikiye ayrılır:

1-Taşınan Aksesuarlar
El çantası, valiz, şemsiye vs.

2-Takılan Aksesuarlar
Atkı, fular, bere, eşarp, şal, eldiven, kemer vs.

Aksesuar Modelleri

Takılan aksesuarlar da kendi aralarında ikiye ayrılır.

a-Süs amaçlı aksesuarlar
Bilezik, bileklik, küpe, saat, yüzük, kolye, toka, takma kirpik, postiş, peruk, mücevherat vs.

b-Sağlık amaçlı takılan aksesuarlar
Numaralı gözlük, lens, misfit shine vs.

Aksesuar Modelleri

Uzun lafın kısası; aksesuar, kombinleyeceğin parçalarla ortaya çıkaracağın armoninin bağlayıcı unsurudur. Örneğin; deri detaylı bir gömleği tercih ettiğiniz kombininizle, elinize alacağınız deri bir çanta gibi. Genel manasıyla aksesuarlar;

  • -Kıyafete heyecan katar
  • -Kıyafeti; şık, spor şık veya resmi yapar.
  • -Kıyafetinizi tamamlar ve havasını değiştirir.
  • -Kişisel imajınız hakkında bilgi verir.

Aksesuar Modelleri

Önemli bir not
Her şey de olduğu gibi giyimin de kuralları vardır. Onlardan en önemlisi “Less is more” dur. Yani “az çoktur” söylemi. Buna dayanarak kıyafetlerinizi gereksiz aksesuarlarla boğmayın. Her zaman sadelikten yana olun. Unutmayın; Şıklık detaylarda gizlidir.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir